Rejsy

Oferta organizowanych przez nas rejsów. Osoby, które raz zakosztowały żeglarstwa, dobrze wiedzą, że od tej pasji nie ma już ucieczki. Równomierny, odprężający szum fal, braterska atmosfera panująca na pokładzie okrętu czy nieprzewidywalne sytuacje pojawiające się na morzu, to zdecydowanie jedne z najwspanialszych przyjemności.

Relaks dla żeglarza – odpoczynek podczas rejsu z nami

Po kilkudniowym rejsie, uczestnik napełniony jest nowymi pokładami świeżej energii i pozytywnych emocji. Jednakże, samodzielna organizacja takiej wyprawy nie jest łatwym zadaniem.

Dotyczy to zwłaszcza – z jednej strony – mniej doświadczonych miłośników morza, a z drugiej; dłuższych, bardziej złożonych żeglug, często w miejscach znacznie oddalonych od Polski. Z tych wszystkich powodów, w ofercie Kompas Yachting znajdują się również zorganizowane przez nas rejsy. Pozwalają one realizować żeglarską pasję, pod okiem doświadczonych skipperów.

Szeroki wybór umożliwia dopasowanie lokalizacji do swoich indywidualnych preferencji – tak, aby wypoczynek był optymalny. Co więcej, w ramach wycieczek przewidziane są również dodatkowe atrakcje – w końcu życie na morzu wiąże się również z położonymi na lądzie portami.

Umożliwia to poznanie miejscowej kuchni i stylu życia, czy zawiązanie nowych znajomości; bardzo często z osobami o podobnych zainteresowaniach. Naszą zaletą są również atrakcyjne ceny, które – w razie potrzeby – można uiścić w kilku ratach.

Kształcenie wśród zabawy – morskie rejsy edukacyjne

Żeglarstwo to nie tylko błogi odpoczynek tudzież pochłaniające obcowanie z potężnym żywiołem, lecz również ogrom wiedzy i umiejętności, które trzeba nieustannie przyswajać. W naszych rejsach położyliśmy na to duży nacisk.

Przede wszystkim, na jednostce nieustannie obecny jest kapitan, dysponujący ogromem doświadczenia. W każdej sytuacji gotowy jest do dzielenia się nim; korygowania pojawiających się błędów, objaśniania zagadnień związanych z żeglarstwem, podnoszenia kwalifikacji uczestników.

Uczestnicy wypraw otrzymują opinie, potwierdzające odbyty na okręcie staż. Zaświadczenia takie są jednym z niezbędnych wymogów otrzymania patentów żeglarskich. Dodatkowo, w ramach wybranych rejsów, możliwe jest również otrzymanie samych patentów; oczywiście w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Takie okoliczności są sprzyjające także dla żeglarzy, którzy co prawda mogą już samodzielnie wyprawiać się na morze, wciąż jednak brakuje im poczucia pewności. Wśród przyjaznej i kameralnej, a zarazem pełnej profesjonalizmu atmosfery, mogą oni zdobyć brakujące obycie i odwagę.

Wśród mroźnych wód – rejsy na północne obszary Europy

Jednym z najpopularniejszych kierunków żeglugi jest mroźna, surowa Skandynawia. Takie państwa, jak Szwecja, Norwegia i Dania, zachwycają oglądających swoimi niepowtarzalnymi, skalistymi krajobrazami, słynnymi fiordami czy specyficznym klimatem.

Uwagę zwracają pojedyncze klify, wyjątkowa niebieska woda i przenikająca cisza, mieszająca się z orzeźwiającym, czystym powietrzem. Krainy te położone są blisko Polski, zdają się jednak prezentować zupełnie inny świat.

Lokalizacja taka może być uznana za dodatkową zaletę. Relatywnie niewielka odległość umożliwia nam organizację również krótszych, kilkudniowych rejsów, zmniejsza koszty oraz ułatwia zainteresowanemu dostanie się na miejsce spotkania.

Specyfika tych okolic pozwala – zwłaszcza latem – na chwilowe, łagodne co prawda, odetchnięcie od typowej dla nas pogody. Nieco dalszą alternatywę dla tych okolic, stanowią rejsy w okolicach Wielkiej Brytanii. Równie urokliwe, przywodzą na myśl męski świat whiskey czy dawne, monumentalne zamki warowne.

Do omawianych ofert można zaliczyć również proponowane przez nas rejsy po Morzu Bałtyckim, w okolicach polskiego wybrzeża. Takie wycieczki to przede wszystkim krótkie, weekendowe wypady. Idealne dla zupełnie początkujących żeglarzy, czy też szukających chwili wytchnienia, nie mających jednak czasu na spędzenia kilkunastu dni na morzu.

Wskazane czynniki czynią ten przedział naszych usług bardzo popularnym; w końcu rejs po wodach północy stanowi marzenie nie jednego miłośnika żeglugi…

Słoneczne plaże – rejsy po ciepłych rejonach świata

W opozycji do nieco chłodniejszych wycieczek, oferujemy rejsy po ciepłych, pięknych, niekiedy zbliżających się do tropikalnych, zakątkach. Hiszpańsko-portugalski Półwysep Iberyjski, wraz z rajską Majorką oraz włoski Półwysep Apeniński to kierunki równie pożądane.

Naturalnie, charakter odpoczynku w tych okolicach jest nieco inny. Na krajobrazie dominują piaszczyste plaże, czy jasne, mieniące się w Słońcu miasta portowe. Podróżnicy – przy odrobinie szczęścia – będą mieli okazje zachwycić się również zwierzętami morskimi.

Pojawiają się tutaj żółwie, rekiny, płaszczki, delfiny a nawet wieloryby. Żeglarzom, którzy zdecydowali się na wypoczynek w strefie podzwrotnikowej, nieustannie towarzyszyć będą wysokie temperatury.

Atmosfera, jaka panuje podczas tych rejsów, jest zdecydowanie wakacyjna. Całkowitemu rozleniwieniu zapobiegają obowiązki okrętowe, gwarantujemy jednak długie godziny przeznaczone na kąpiele, odpoczywanie na leżakach, czy kosztowanie wyjątkowych potraw.

Dlatego też, z rejsów tych każdy uczestnik powraca nie tylko opalony, lecz także niezwykle wypoczęty.

czytaj dalej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16