Czarter jachtów

  Posiadamy największą i najbardziej zróżnicowaną flotę pod względem modeli i producentów na rynku. Oferujemy najszerszy wybór miejsc docelowych od różowych piasków na Karaibach po tysiące europejskich wysp. Oferujemy jachty do samodzielnej żeglugi, jak również z usługami skippera czy hostessy. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w wypłynięciu na wymarzone wakacje.

Wypełnij poniższy formularz a uzyskasz spersonalizowaną ofertę

Czarter jachtu – luksus, żagle i woda

Jeśli chcesz przeżyć rejs życia i totalnie oderwać się od rzeczywistości w rytm fal uderzających o elegancki kadłub (lub kadłuby), najlepszym na to sposobem jest czarter jachtu, który będziesz mieć do całkowitej dyspozycji. Oferujemy Ci największą na rynku flotę, która zadowoli najbardziej wymagających gości.

Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w żeglarstwie i nie jesteś pewien, czy sobie poradzisz na morzu samodzielnie sterując jachtem, mamy dla Ciebie najlepszych skipperów, którzy sprawią, że Twoja podróż będzie bezpieczna i przyjemna. Do Twojej dyspozycji mamy także zespół hostess. Z naszą załogą rejs przebiegnie nie tylko bezpiecznie i przyjemnie, ale także ciekawie – pamiętaj, że doświadczeni żeglarze są istną skarbnicą wiedzy na temat żeglarstwa, morza, a także odwiedzanych lądów.

Czytaj więcej…

Czarter jachtu – na co zwrócić uwagę?

Jeśli planujesz wyczarterować jacht, przede wszystkim musisz zaplanować orientacyjną trasę rejsu oraz wielkość planowanej załogi. Od tego zależy w znacznej mierze, jaki jacht wyczarterujesz.

Drugie ważne pytanie powinieneś zadać samemu sobie – czy będziesz w stanie wziąć pełną odpowiedzialność za życie swoje, swojej załogi oraz wyczarterowany statek. Jeśli nie miałeś do czynienia z żeglarstwem i nie posiadasz odpowiednich uprawnień, sprawa jest jasne – musisz płynąć na rejs ze skipperem, lub też mieć w załodze kogoś, kto tę odpowiedzialność na siebie przyjmie.

Pamiętaj, że dodatkowe osoby z załogi zawodowej trzeba rzecz jasna wziąć pod uwagę przy doborze wielkości jachtu lub katamaranu. W katamaranach jest najczęściej zdecydowanie więcej miejsca, jednak ich czarter zwykle kosztuje więcej niż jachtów jednokadłubowych – zarówno na pokładzie, jak i pod pokładem. Pływa się na nich stabilniej, nie wchodzą w przechyły, mają najczęściej zadaszony zewnętrzny taras, jednak wolniej płyną pod wiatr.

Skipper i hostessa na jachcie – czy warto czarterować jacht z załogą zawodową?

Jeśli wahasz się, czy czarter jachtu z załogą jest tym, czego Ci potrzeba, zastanów się, nad planem całego rejsu. Pamiętaj, że samodzielne prowadzenie jednostki szczególnie po nieznanych wodach to olbrzymia odpowiedzialność. Nawigacja, szczególnie na wodach pływowych, może okazać się nie lada wyzwaniem dla osób, które niezbyt często siadają za sterem jachtu.

Poza tym wiesz dobrze, że branie odpowiedzialności za cokolwiek podczas wakacji praktycznie uniemożliwia pełny relaks. Nie ma też mowy o piciu napoi alkoholowych – pamiętaj, że na morzu stajesz także za kółkiem i odpowiadasz za życie swoje i całej załogi. Jeśli masz załogę, która pomoże Ci przy manewrach, zna się na żeglarstwie, a Ty chcesz spróbować swoich sił – czemu nie. Przekazanie tej odpowiedzialności pozwoli Ci jednak na czas rejsu zapomnieć o troskach i cieszyć się morzem, piękną pogodą, delfinami i słońcem.

Dobry skipper to skarb!

Na szczęście znajomość locji danego akwenu, miejscowych atrakcji turystycznych i tras, na które większość jachtów podczas komercyjnych rejsów nie zagląda to specjalność właśnie wilków morskich, którzy swe życie poświęcili na pływanie w rejsach – naszych skipperów. Ich wiedza to nieoceniona pomoc w wyborze trasy, ciekawych i atrakcyjnych portów.

Czarter jachtu ze skipperem to zdecydowane odciążenie od odpowiedzialności, jaka ciąży na osobie, która manewruje jachtem. Większość manewrów jest w stanie wykonać samodzielnie bez konieczności angażowania załogi. Jeśli lubisz żeglować i interesuje Cię wiedza z tego zakresu, z pewnością możesz liczyć na morskie opowieści i wyjaśnienie wielu zjawisk związanych z żeglarstwem, funkcjonowaniem statku, czy ogólnie życiem na morzu.

Skipper ma także za zadanie dbać o czystość na pokładzie i w kokpicie – jest to niezbędne do tego, by mógł bezpiecznie wykonywać swą pracę. Zaplątane liny, brudny pokład, czy też rozrzucone po pokładzie rzeczy mogą w skrajnych przypadkach stanowić nawet śmiertelne niebezpieczeństwo. Klar na pokładzie musi być.

Hostessa – obsługa kambuza i prawa ręka skippera

Sam skipper nie zajmuje się wieloma rzeczami niezwiązanymi z samym manewrowaniem i prowadzeniem jachtu. Najczęściej robi to hostessa. Odciąża ona uczestników rejsu w pracach związanych z robieniem zakupów, przygotowywaniem i podawaniem posiłków, a także w pracach porządkowych. Hostessy nierzadko pełnią także rolę tłumaczy, najczęściej świetnie się orientują w infrastrukturze rozrywkowej odwiedzanych miejsc i pomogą ułożyć plan pobytu na lądzie.

Z ich pomocą na pewno znajdziecie całe mnóstwo lokalnych atrakcyjnych lokali, tawern, a także zabytków. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom Twoja załoga odnajdzie się szybko w nowym miejscu i na pewno nie będzie się nudzić. Hostessa to także prawa ręka skippera – pomaga przy manewrowaniu w razie potrzeby.

O czym trzeba pamiętać, jeśli czarterujesz jacht ze skipperem i hostessą?

Bez wątpienia czarter jachtu ze skipperem i hostessą to olbrzymia wygoda i odciążenie. Pamiętaj jednak, że zwyczajowo to do obowiązków załogi należy zapewnienie miejsca na jachcie dla załogi zawodowe, która najczęściej śpi w mesie lub w wolnej kabinie. Niektóre jachty mają dodatkową, specjalną kabinę dziobową dostępną tylko z pokładu. To tam najczęściej śpi skipper i hostessa, jednak takim miejscem mogą poszczycić się tylko duże jednostki.

Pamiętaj też, że skipper i hostessa nie partycypują w kasie jachtowej – trzeba im natomiast zapewnić wyżywienie i napoje niealkoholowe. Zdecydowanym faux-pas byłoby tego nie wiedzieć – mogłoby to doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji i spięć – a przecież to mają być wakacje. Warto o tego typu szczegóły zadbać zanim wyruszycie w rejs i zaplanować odpowiednio wysoką składkę na kasę jachtową.

Niedopowiedzenia mogą się pojawić także na lądzie, gdy postanowicie stołować się w lokalach gastronomicznych – zdecydowanie nie na miejscu byłoby nie zaprosić załogi zawodowej na Wasz koszt i zapłacić za ich ciepły posiłek i napoje. Jeśli lubisz takie luksusowe życie i często planujesz wypady na miasto – zdecydowanie może to wpłynąć na wysokość wydatków. Zdecydowanie niedopuszczalne jest traktowanie załogi jako opieki dla dzieci, chyba że zostało to wcześniej ustalone na przykład jako obowiązek hostessy.

Wybrane propozycje promocyjnych czarterów

Wybrane oferty na czerwcowy czarter.
Jeżeli chcesz dokonać rezerwacji lub wstępnie zarezerwować jacht, podaj nam numer ID oferty w wiadomości email.

Jesteś zainteresowany inną lokalizacją i terminem? Wypełnij formularz na górze strony – znajdziemy jachty dla Ciebie!


Proposal ID: 890579593

(click to see yacht details)
Yacht: Oceanis 48 – 5 cab.

Cabins: 5
Berths: 10 + 1
WC: 3

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Kotor, Port of Kotor)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Kotor, Port of Kotor)

Price: 2.650,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 2.120,00 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Local tax: 11,00 EUR = 1,00 EUR [Mandatory tourist ID Cardboard] – Obligatory
– Tourist tax: 69,30 EUR = 0,90 EUR [Mandatory tourist tax Montenegro] – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Transit log: 100,00 EUR – Obligatory
– Final cleaning: 235,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 160,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 175,00 EUR per night [+ provisioning for the skipper ]
– Transfer: 66,00 EUR one-way [OW – Airport Tivat / Base 1-8 pax ]
– Transfer: 250,00 EUR one-way [OW – Airport Podgorica / Base 1-8 pax]
– Transfer: 290,00 EUR one-way [OW – Airport Dubrovnik / Base 1-8 pax]
– WI-FI Internet connection on boat: 30,00 EUR per week

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579594

(click to see yacht details)
Yacht: Dufour 460 GL

Cabins: 4
Berths: 8 + 2
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Trogir, Yachtclub Seget (Marina Baotić))
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Dubrovnik, Komolac, ACI Marina Dubrovnik)

Price: 3.180,00 EUR
Discounts:
      One-way special discount -20 %

Client price: 2.544,00 EUR

Deposit: 3.000,00 EUR


Selected services:
– Final cleaning: 235,00 EUR – Obligatory
– Tourist tax: 98,00 EUR = 1,40 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 30,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 500. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 165,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 180,00 EUR per night [+ provisioning for the skipper ]
– Transfer: 82,00 EUR round trip [RT – Split Airport / Base 1 – 4 pax ]
– Transfer: 96,00 EUR round trip [RT – Split Airport / Base 5 – 8 pax]
– WI-FI Internet connection on boat: 32,00 EUR per week [Unlimited – included in price]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579595

(click to see yacht details)
Yacht: Oceanis 48 – 5 cab.

Cabins: 5
Berths: 10
WC: 3

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Lavrion, main port)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Paros)

Price: 3.290,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 2.632,00 EUR

Deposit: 3.500,00 EUR


Selected services:
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Final cleaning: 235,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 104,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 125,00 EUR one-way [OW Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579596

(click to see yacht details)
Yacht: Sun Odyssey 449

Cabins: 4
Berths: 8 + 2
WC: 2

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Kos, Kos Marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Kos, Kos Marina)

Price: 3.545,00 EUR
Discounts:
      Special discount -25 %

Client price: 2.658,75 EUR

Deposit: 3.000,00 EUR


Selected services:
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Final cleaning: 200,00 EUR – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 30,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 500. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 220,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579597

(click to see yacht details)
Yacht: Dufour 460 GL – 5 cab.

Cabins: 5
Berths: 10 + 2
WC: 3

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Kos, Kos Marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Kos, Kos Marina)

Price: 3.785,00 EUR
Discounts:
      Special discount -25 %

Client price: 2.838,75 EUR

Deposit: 3.000,00 EUR


Selected services:
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Final cleaning: 235,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 30,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 500. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579598

(click to see yacht details)
Yacht: Oceanis 48 – 5 cab.

Cabins: 5
Berths: 10 + 2
WC: 3

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Lavrion, main port)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Lavrion, main port)

Price: 3.585,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 2.868,00 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Final cleaning: 235,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 104,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 125,00 EUR one-way [OW Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579599

(click to see yacht details)
Yacht: Sun Odyssey 479 – 4 cab.

Cabins: 4
Berths: 8 + 2
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Athens, Alimos marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Athens, Alimos marina)

Price: 3.710,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 2.968,00 EUR

Deposit: 3.000,00 EUR


Selected services:
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Final cleaning: 235,00 EUR – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 30,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 500. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip ]
– Transfer: 91,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 117,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579600

(click to see yacht details)
Yacht: Oceanis 51.1 – 5 + 1 cab.

Cabins: 5 + 1
Berths: 10 + 2 + 1
WC: 3 + 1

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Corfu, Gouvia Marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Corfu, Gouvia Marina)

Price: 3.780,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 3.024,00 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Final cleaning: 265,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 52,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 1 to 5 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 78,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 6 to 8 pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 85,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 9 to 12 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579601

(click to see yacht details)
Yacht: Oceanis 51.1 – 5 + 1 cab.

Cabins: 5 + 1
Berths: 10 + 2 + 1
WC: 3 + 1

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Corfu, Gouvia Marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Corfu, Gouvia Marina)

Price: 3.780,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 3.024,00 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Final cleaning: 265,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 52,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 1 to 5 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 78,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 6 to 8 pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 85,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 9 to 12 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579602

(click to see yacht details)
Yacht: Dufour 450 GL

Cabins: 4
Berths: 8 + 2
WC: 2

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Lavrion, main port)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Lavrion, main port)

Price: 4.255,00 EUR
Discounts:
      Partnership discount -25 %

Client price: 3.191,25 EUR

Deposit: 2.500,00 EUR


Selected services:
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Final cleaning: 200,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 30,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 500. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 104,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 125,00 EUR one-way [OW Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579603

(click to see yacht details)
Yacht: Dufour 450 GL

Cabins: 4
Berths: 8 + 2
WC: 2

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Lavrion, main port)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Lavrion, main port)

Price: 4.255,00 EUR
Discounts:
      Partnership discount -25 %

Client price: 3.191,25 EUR

Deposit: 2.500,00 EUR


Selected services:
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Final cleaning: 200,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 30,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 500. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 104,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 125,00 EUR one-way [OW Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579604

(click to see yacht details)
Yacht: Fountaine Pajot Astrea 42 – 3 + 2 cab.

Cabins: 3 + 2
Berths: 6 + 2 + 2
WC: 3

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Athens, Alimos marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Athens, Alimos marina)

Price: 5.455,00 EUR
Discounts:
      Special discount -25 %

Client price: 4.091,25 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Final cleaning: 280,00 EUR – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip ]
– Transfer: 91,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 117,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 250,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579605

(click to see yacht details)
Yacht: Oceanis 51.1 – 5 + 1 cab.

Cabins: 5 + 1
Berths: 10 + 1 + 1
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Athens, Alimos marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Athens, Alimos marina)

Price: 5.370,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 4.296,00 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Final cleaning: 265,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip ]
– Transfer: 91,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 117,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 230,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579606

(click to see yacht details)
Yacht: Bali 4.1 – 4 + 2 cab.

Cabins: 4 + 2 (Forepeak – 2, 1m88 max access per forward cabin & hull )
Berths: 8 + 2 + 2
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Lefkas, D-Marin)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Lefkas, D-Marin)

Price: 5.735,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 4.588,00 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Final cleaning: 280,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 14,00 EUR one-way / person [OW – Base to Preveza’s airport – additional person – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 43,00 EUR one-way [OW – Preveza’s airport/base 1 to 3 pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Outboard engine: 35,00 EUR per night [Subject to Availability ; 9.8hp or 15hp. Dinghy not suitable in any case for waterski or wakeboard. Additional security deposit of 500 € ]
– Railing net (Safety net): 250,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579607

(click to see yacht details)
Yacht: Lagoon 42 – 4 + 2 cab.

Cabins: 4 + 2
Berths: 8 + 2 + 2
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Paros)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Paros)

Price: 5.735,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 4.588,00 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Final cleaning: 280,00 EUR – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Outboard engine: 35,00 EUR per night [Subject to Availability ; 9.8hp or 15hp. Dinghy not suitable in any case for waterski or wakeboard. Additional security deposit of 500 € ]
– Railing net (Safety net): 250,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579608

(click to see yacht details)
Yacht: Lagoon 42 – 4 + 2 cab.

Cabins: 4 + 2
Berths: 8 + 2 + 2
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Athens, Alimos marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Lavrion, main port)

Price: 6.375,00 EUR
Discounts:
      One-way special discount -25 %

Client price: 4.781,25 EUR

Deposit: 4.000,00 EUR


Selected services:
– Final cleaning: 280,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 35,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 600. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip ]
– Transfer: 91,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 117,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Railing net (Safety net): 250,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579609

(click to see yacht details)
Yacht: Lagoon 450 – 4 + 2 cab.

Cabins: 4 + 2 (2 Forepeak Cabin Single – access from deck only)
Berths: 8 + 2 + 2
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Corfu, Gouvia Marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Corfu, Gouvia Marina)

Price: 6.870,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 5.496,00 EUR

Deposit: 5.000,00 EUR


Selected services:
– Final cleaning: 280,00 EUR – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 40,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 750. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 52,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 1 to 5 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 78,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 6 to 8 pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 85,00 EUR one-way [OW – Airport / Base 9 to 12 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Outboard engine: 35,00 EUR per night [Subject to Availability ; 9.8hp or 15hp. Dinghy not suitable in any case for waterski or wakeboard. Additional security deposit of 500 € ]
– Railing net (Safety net): 300,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579610

(click to see yacht details)
Yacht: Bali 4.5 – 4 + 2 cab.

Cabins: 4 + 2
Berths: 8 + 2 + 2
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Athens, Alimos marina)
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Athens, Alimos marina)

Price: 7.350,00 EUR
Discounts:
      Special discount -20 %

Client price: 5.880,00 EUR

Deposit: 5.000,00 EUR


Selected services:
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory
– Final cleaning: 280,00 EUR – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 40,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 750. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 185,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 200,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 60,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 1 to 3 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip ]
– Transfer: 91,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 4 to 7 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– Transfer: 117,00 EUR one-way [OW – Athens airport / Base 8 to 17 Pax – For transfers during hours 20:00-07:00h and bank holidays price should be raised by 30€ one-way, or 60€ round trip]
– WI-FI Internet connection on boat: 50,00 EUR per week [ with 5Gb data allowance ]

Additional equipment (optional):
– Outboard engine: 35,00 EUR per night [Subject to Availability ; 9.8hp or 15hp. Dinghy not suitable in any case for waterski or wakeboard. Additional security deposit of 500 € ]
– Railing net (Safety net): 300,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Proposal ID: 890579611

(click to see yacht details)
Yacht: Bali 4.3 – 4 + 2 cab.

Cabins: 4 + 2 (2 Forepeak Cabin Single – access by front cabin and per deck)
Berths: 8 + 2 + 2
WC: 4

Check in: 04.06.2022 after 17:00 (Trogir, Yachtclub Seget (Marina Baotić))
Check out: 11.06.2022 until 09:00 (Trogir, Yachtclub Seget (Marina Baotić))

Price: 6.470,00 EUR

Client price: 6.470,00 EUR

Deposit: 6.000,00 EUR


Selected services:
– Final cleaning: 280,00 EUR – Obligatory
– Handling fees: 15,00 EUR – Obligatory
– Tourist tax: 117,60 EUR = 1,40 EUR – Obligatory
– Starter pack: 25,00 EUR [The pack includes: 4 bottles of water (1.5 L each), 1 pack of 6 Coke cans (or big bottle), 1 bottle of disinfectant, cloth/sponge, garbage bags, 1 roll of paper towels, 1 box of matches, 1 roll of toilet paper in each head, 1 small bottle of washing up liquid. per charter ] – Obligatory


Optional services:
– Crew change: 200,00 EUR per booking [Any crew change during the charter is subject to € 200.- additional cost (the charge includes administration cost, change of bed linen and towels and one night at DYC ponton. It doesn’t include cleaning, nor new transit log where applicable) ]
– Damage waiver: 40,00 EUR per night [+ a reduced refundable deposit of 750. – Euro at the base]
– Extra set of linen (choose how many): 50,00 EUR per booking [Extra set of linen : 50 € / pax. 1 set of linen / pax / week (1 set = 2 sheets / 1 pillow case / 1 blanket / 1 face towel, 1 bath towel & 1 beach towel) – to be updated manually ]
– Full board 1-4 pax (number of guests to update manually): 60,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Full board 5-12 pax (number of guests to update manually): 55,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast, lunch & dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 1-4 pax (number of guests to update manually): 50,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Half board 5-12 pax (number of guests to update manually): 45,00 EUR per guest/day [only available if cook is booked on board as the cook will do the provisioning based on client’s preference. Includes breakfast & lunch OR dinner + the crew’s food. Does not included alcoholic drinks]
– Hostess/Cook: 165,00 EUR per night [+ provisioning]
– Pets on board: 0,00 EUR per booking [in case of pet onboard, end cleaning is doubled]
– Skipper: 180,00 EUR per night [ + provisioning for the skipper ]
– Transfer: 82,00 EUR round trip [RT – Split Airport / Base 1 – 4 pax ]
– Transfer: 96,00 EUR round trip [RT – Split Airport / Base 5 – 8 pax]
– WI-FI Internet connection on boat: 32,00 EUR per week [Unlimited – included in price]

Additional equipment (optional):
– Outboard engine: 35,00 EUR per night [Subject to Availability ; 9.8hp or 15hp. Dinghy not suitable in any case for waterski or wakeboard. Additional security deposit of 500 € ]
– Railing net (Safety net): 250,00 EUR per booking [net is supplied but not installed]
– Stand up paddle (SUP): 25,00 EUR per night [Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). All extras and options paid locally-on spot-are subject to a surcharge of 15% ]
– Stand up paddle (SUP): 140,00 EUR per booking [Price for 1 week . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 260,00 EUR per booking [Price for 2 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]
– Stand up paddle (SUP): 360,00 EUR per booking [Price for 3 weeks . Additional deposit 100 EUR (SUP are subject to availability and bookable in advance only). ]

Kontakt

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje o atrakcyjnych czarterach, zapisz się do naszego newslettera

Kompas Yachting Spółka z o.o.