Pokrowce, tenty, bimini, plandeki

Każdy potrzebuje czasem ochrony od słońca, trochę cienia. Zwłaszcza kiedy temperatury na zewnątrz dochodzą do naprawdę wysokich. Wtedy warto zainwestować w bimini, które okryje głowę sterującego łodzią i przyniesie ulgę od upału.

Również przy okazji właściwego oporządzania jachtem, dobrze jest pomyśleć o zakupie plandek na zimowanie lub pokrowców nawet na wymiar, by statek był odporny na nadmierne namoczenie przez wodę morską.

Bimini na jacht i łódź

Ten daszek o nieco dziwnej nazwie naprawdę może być użyteczny na otwartym morzu. Przede wszystkim może ochronić przed gorącymi promieniami słońca i pozwoli kierować łodzią sternikowi w nieco lepszych warunkach.

Ponadto jest to przecież właściwe schronie i miejsce odpoczynku w cieniu, gdzie można spokojnie zjeść i się odprężyć. W trakcie sztormu lub ulewy daszek może uchronić przed zamoknięciem elementów kokpitu, z których przecież większość jest elektrycznych.

Bimini mogą mieć różne rozmiary, często dostosowane do kształtu i długości kokpitu. Ich najpopularniejsze długości to od 1,5 m nawet do 3 m. Materiał, z jakiego wykonane jest pokrycie to najczęściej tkanina akrylowa.

Sama konstrukcja zbudowana jest ze stali nierdzewnej i dodatkowo często pokryta jest powłoką epoksydową, która chroni przed solą morską ten materiał. Kolor poszycia można dostosować, jednak najpopularniejszymi barwami są białe i niebieskie topy przeciwsłoneczne na kokpit.

Pokrowce żeglarskie na łódź

Mimo wszystko większość jachtów wyposażona jest w pokrowce na różne elementy łodzi. Dzieje się tak dlatego, że ich użytkownicy pragną ochronić swoje pływające cuda przed uszkodzeniami spowodowanymi przez warunki atmosferyczne.

W ofercie można znaleźć pokrowce na rolowany żagiel, który chroni przed zanieczyszczeniem, ale i promieniami słonecznymi, które skutecznie niszczą materiał. Użytkownik nie traci zastosowania żagli, ponieważ ta osłona nie wymaga dodatkowych odciągów.

Zestaw zaopatrzony jest w system sznurowania, dzięki któremu można uniknąć uderzania materiału podczas porywistego wiatru. W ten sposób taki pokrowiec jest w stanie przetrwać więcej niż jeden sezon i może posłużyć na kilka dobrych lat.

Popularne są także osłony zejściówki jachtu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kabina łodzi może stać się przytulna i okryta z każdej strony. Komfort użytkowania od razu jest na wysokim poziomie. Materiał, z którego wykonana jest plandeczka na kabinę jest w pełni nieprzemakalna, więc nawet podczas większej ulewy na głowy nie spadnie ani jedna kropla.

Tenty żeglarskie

Przypominają one plandeki, jednak nie muszą zostać tak wykorzystane. Atrybutem tentów jest to, że dzięki swoim rozmiarom i materiałom, z których powstały mogą znaleźć swoje zastosowanie jako torby, pokrowce, pokrycia tapicerskie, plandeki, zadaszenia, torby transportowe, plecaki, płachty i wiele innych.

Oczywiście materiał jest wykonany z tkaniny wodoodpornej i dodatkowo został powleczony PVC z rodzaju gumowanego. Splot, którego najczęściej się używa to 600D, uważany za najlepszy na rynku.

Podobnie jak pokrowce mają za zadanie chronić przed promieniowanie UV, ale także złymi warunkami pogodowymi. Można takiego pokrycia używać niezależnie od pory roku, ponieważ materiał, z którego jest wykonany, cechuje się wysoką odpornością na wodę, ale również przepuszcza powietrze, więc uniemożliwi rozwój pleśni i grzybów.

Tkaniny jachtowe

W ofercie można znaleźć również dopasowane do odpowiednich łodzi tkaniny na dowolną część jednostki pływającej. Każdy z produktów odznacza się podobnymi atrybutami.

Przede wszystkim są to materiały szczególnie odporne na wodę i sól morską, dzięki czemu nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Są to najczęściej tkaniny poliestrowe powlekane dodatkowo PCW i lakierowane.

Nie chłoną oleju ani brudu, więc nadają się na każdy rodzaj statku. Ponadto zabezpieczają także łódź przed grzybami i pleśnią, a jest to bardzo istotna cecha w momencie, kiedy jacht jest narażony na ciągłą wilgotność. Strona powleczona PCW jest montowana najczęściej na zewnątrz, by chronić konstrukcję jachtu.

Tkaniny plandekowe żeglarskie na jacht

Prócz tkanin jachtowych w sprzedaży są również tkaniny plandekowe, które mogą mieć różne zastosowanie. Najczęściej są używane jako ochrona i pokrycie jachtu podczas zimowania, jednak to nie wszystko, na co stać taki materiał.

Są one używane w wielu branżach, przede wszystkim logistycznych, gdzie służą za materiał ochronny lub reklamowy. Ze względu na swoją budowę, ponieważ są lakierowane po obu lub jednej stronie mogą nadać się do materiałów reklamowych, ale także jako płachta, którą można nakryć jacht podczas transportu.

Kolory, w których są produkowane plandeki, jest wręcz nieograniczony, dzięki temu znajduje wielu klientów, którzy potrzebują właśnie takiej, a nie innej barwy.

Dodatkowo w ofercie można znaleźć tkaninę powlekaną PCW typu II, która swoje zastosowanie znajduje w produkcji elastycznych zbiorników na wodę opadową, ścieki, biokomponenty i nawozy płynne. Jest szczególnie wytrzymała na czynniki fizyczne i chemiczne. Warto pamiętać, że wszystkie tkaniny są sprzedawane w rolkach.

czytaj dalej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20