Naszą flagową jednostką jest znany jacht oceaniczny Trygław.
Skąd nazwa jachtu ? Trygław był jednym z najważniejszych bóstw Słowian połabskich i pomorskich.
Konstruktorzy: Edward Hofmann, Czesław Gogołkiewicz i Kazimierz Jaworski byli aktywnymi regatowcami. „Kuba” Jaworski wielokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski w żeglarstwie morskim. Krótko po chrzcie jacht pod dowództwem znanego regatowca Zygfryda Perlickiego ruszył w rejs do Kanady. Podczas swoich licznych rejsów osiągnął m.in. Kanadę w 450 rocznice powstania Quebeku w 1984 roku, oraz wygrał regaty Cutty Shark w 1985 roku, zbierając większość możliwych wyróżnień i nagród, z rąk samej królowej Holandii.
Trygław wyposażony jest w dwa plotery map elektronicznych, UKF z DSC, radar, system AIS, komplet żagli marszowych i sztormowych.
Komfort załogi podnosi znacząco łazienka z ciepłą wodą, ogrzewanie i szereg innych udogodnień.
W sezonie 2023 na jachcie zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne które zapewniają samowystarczalność energetyczną na kotwicowiskach i podczas długich przelotów.
Załoga może korzystać z dinghy wyposażone w silnik elektryczny, co pozwala na penetrację ciekawych zatok i komunikację z lądem.
Trygław pływa głównie w ambitnych rejsach etapowych ale zdarza się że na jego pokładzie szkolimy jachtowych sterników morskich i doskonalimy umiejętności przyszłych skipperów. Aktualna oferta rejsów dostępna jest tutaj
9 osób załogi
Ogrzewanie, prysznic z ciepłą wodą, przestronny kambuz
Dzielny i szybki
Trygław żegluje szybko i sucho
Bogate wyposażenie
Autopilot, AIS, dwa plotery, Navtex, radar.
Ciepła woda, ogrzewanie.
Zapraszamy na rejsy
na pokładzie kultowego jachtu
Odkrywaj z nami najpiękniejsze miejsca
Wyjątkowe kotwicowiska, kameralne porty i żegluga nocą - zostają w pamięci na zawsze
Bezpiecznie i szybko
Trygław wyposażony w dwa rolery przednich żagli oraz genaker na rolerze i grot osiąga z łatwością prędkości 9-10 węzłów
Previous slide
Next slide
DANE TECHNICZNE JACHTU
Długość: 12,87 m Szerokość: 3.98 m Zanurzenie: 2.0 m Wyporność: 10.75 t Typ ożaglowania: slup Powierzchnia żagli: 77 m kw. Kadłub: obłóg mahoniowy (wręgi co 25cm) Silnik: SOLE Diesel Mini 62
You must be logged in to post a comment.