Zestaw turbina wiatrowa 90W akumulator 90Ah

2 160,00 

Zestaw zasilania wiatrowego z turbiną wiatrową o mocy 90W oraz akumulatorem żelowy 90Ah. Wytwarza napięcie stałe 12V.

Opis

Zestaw fotowoltaiczny Zestaw wiatrowy : Turbina wiatrowa o mocy 90W z wbudowanym regulatorem ładowania 12V oraz akumulator żelowy o pojemności 90Ah. Okablowanie solarne odporne na promienie UV i ilości 5 metrów umożliwiające podłączenie turbiny wiatrowej do akumulatora żelowego. W zestawie brak jest masztu do turbiny wiatrowej,
Oferuje napięcie Oferuje napięcie : Zestaw dedykowany jest do ładowania akumulatorów żelowych lub akumulatorów AGM a także akumulatorów z elektrolitem ciekłym. Po zastosowaniu przetwornicy napięcia jako urządzenie opcjonalnego możliwe jest uzyskanie napięcia przemiennego 230V. Sugerujemy stosowanie przetwornicy o mocy nie większej niż 250W
Zasilanie LED Przeznaczony do zasilania : System z turbiną wiatrową umożliwia skuteczne ładowanie akumulatora żelowego 80Ah. Odbiorniki jakie można wykożystać to oświetlenie LED, radio, laptop, telewizor torystyczny i inne podobne urządzenia nie pobierające dużej ilości energii elektrycznej
Zasada działania zestawu fotowoltaicznego Zasada działania : Turbina wiatrowa napędzana przez wiatr przekazuje napięcie przemienne do regulatora ładowania, który wbudowany jest w turbinę wiatrową. Następnie za jego pomocą ładowany jest akumulator żelowy. Energia pobierana jest bezpośrednio z akumulatora.
Montaż zestawu fotowoltaicznego Montaż zestawu : Turbina wiatrowa powinna być zainstalowana na stalowym maszcie o wysokości min 5 metrów w otwarty terenie. Uprzednio należy upewnić się, że w danym terenie występują prądy powietrzne. Dwa przewody wychodzące z regulatora turbiny wiatrowej podłączamy do akumulatora. Reszta odbywa się automatycznie. Do masztu zalecamy odciągi aby zapobiec ewentualnym drganiom i zniszczeniu turbiny.

Oferowany zestaw przeznaczony jest do budowy samodzielnej małej elektrowni wiatrowej generującej napięcie stałe 12V. W zestawie znajdą Państwa turbinę wiatrową o mocy 90W oraz akumulator żelowy o pojemności 80Ah wraz z okablowaniem 5 metrów. Przy pełnym wietrze i prędkości turbina ładuje całkowicie rozładowany akumulator w czasie ok 12 godzin. Należy jednak zwrócić uwagę, że turbina wiatrowa może pracować zarówno w dzień jak i w nocy a także zimą i latem. Takie rozwiązanie gwarantuje dostęp do energii elektrycznej przez cały rok. Montując turbinę wiatrową należy zadbać aby była ona zamontowana w otwartym terenie do sztywnego masztu na wysokości ok 5-6 metrów a także wykonane powinny być odciągi. Całość po zamontowaniu podczas pracy nie powinna drgać. Turbina wiatrowa, która drga podczas pracy może po jakimś czasie ok kilku miesięcy uszkodzić się i przestać pracować.

Turbina wiatrowa
M-300 90W/12V

Turbina Wiatrowa 90W 12V
Turbina wiatrowa o mocy nominalnej 90W z wbudowanym regulatorem ładowania na 12V dedykowana jest jako uzupełnienie zasilania systemu fotowoltaicznego w najgorsze bezsłoneczne zimowe dni ale sprawuje się równie dobrze latem podczas wietrznej pogody. Turbinę wiatrową podłączamy bezpośrednio do akumulatora ponieważ posiada wbudowany regulator ładowania i nie ma potrzeby martwienia się o prąd wsteczny gdy turbina nie pracuje lub o jej zatrzymanie gdy akumulator jest w pełni naładowany.

Turbina podczas pracy z prędkością wiatru ok 10-12 m/s oferuje moc 90W a więc akumulator o pojemności 80Ah naładuje w czasie ok 10 godzin. Jest to bardzo dobre uzupełnienie zasilania w dni z niekorzystnym nasłonecznieniem ale i również jako same niezależne źródło ładowania akumulatora.

Turbina wiatrowa przeznaczona jest do montażu na słupie średnica montażu wynosi 41,1mm ale może być osadzona na rurze większej np 45-50mm z uwagi na zastosowanie 3 śrub kontrujących. Wysokość masztu relatywnie powinna być jak najwyższa. Należy unikać sytuacji zamontowania turbiny na dachu tuż przy krawędzi ponieważ dach będzie zakłócał przepływ wiatru. Idealnym rozwiązaniem jest kiedy turbina wiatrowa jest zamontowana na maszcie o wysokości 3-8 metra. Warto również zadbać aby masaż był wyposażony w przynajmniej trzy odciągi ponieważ drgania, które przenoszą się w czasie pracy i mogą powodować nadmierne drżenie masztu.

Dzięki zastosowaniu 6 łopat turbina wiatrowa startuje już z wiatrem o prędkości 1 m/s dzięki czemu znajduje się ona stale w obrocie co zapobiega np zamarzaniu po deszczu lub śniegu a także bardzo wcześnie rozpoczyna ładowanie. Turbina wiatrowa dostarczana jest w bezpiecznym kartonowym opakowaniu i wymaga przykręcenia 6 łopat za pomocą dołączonych śrub imbusowych.

Wykres pracy - turbina wiatrowa
PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL M-300
Moc max. [W] 90 W
Napięcie max. Vmp [V] 12
Prędkość startowa [m/s] 1
Prędkość nominalna [m/s] 10
Predkość maksymalna [m/s] 35
Średnica łopat [m] 0,82
Ilość łopat 6
PARAMETRY INNE
Wbudowany regulator ładowania 12V tak
Zabezpieczenie przeciwzwarciowe tak
Projektowany czas pracy [lata] 15-20
Waga [kg] – przybliżona 8
Sposób pakowania karton
MOCOWANIE i GWARANCJA
Mocowanie na słup średnica wewnętrzna [mm] 42-55
Sruby mocujące łopaty imbus
Gwarancja 2 lata

Akumulator żelowy 90Ah 12V
Victron Energy – Holandia

Akumulator Żelowy Victron Energy 90AhVictron Energy LogoWszystkie akumulatory żelowe Victron Energy to najwyższa światowa jakość dedykowana do profesjonalnych systemów solarnych pracujących wyspowo. Akumulatory VE zapewniają bardzo wysoką sprawność w połączeniu z trwałością do 12 lat. Holenderska firma Victron Energy, znana ze swojego profesjonalnego podejścia do systemów energii odnawialnej, oferuje produkty o klasę wyższa od powszechnie dostępnych akumulatorów żelowych. Decydując się na zakup tej serii produktów wybieracie Państwo stabilność oraz bezproblemową pracę na lata. Akumulatory żelowe cechują się wysoką wydajnością przy małym prądzie rozładowania. W takiej sytuacji mogą oddać większy ładunek niż mają nominamnie zgromadzony. Akumulatory Victron Energy GEL zalecamy do wszstkich profesjonalnych systemów zasilania solarnego.

Victrone Energy Schemat

* Uwaga zdjęcie poglądowe może różnić się od oryginału.

 Parametry / Model Victron Energy 90 Ah 12V
Napięcie robocze [V] 12V
Pojemność [Ah] 90 Ah
Napięcie ładowania praca cykliczna [V] 14.1V – 14.4V
Napięcie ładowania praca standby [W] 13.5V – 13,8V
Napięcie przechowywania [V] 13.2V – 13.5V
INSTALACJA I WYMIARY
Wymiary SxWxG [mm] 350x167x183
Waga [kg] 26 kg
Wytrzymałość akumulatora
1800 cykli przy 20% rozładowaniu
750 cykli przy 50% rozładowaniu
500 cykli przy 80% rozładowaniu
projektowana żywotność 12 Lat tryb FLOAT

Technologia VRLA
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii VRLA akumulator przez zawór w razie potrzeby uwalnia nadmiar zgromadzonych gazów. Rozwiązanie jest bezpieczne dla środowiska a jednocześnie chroni akumulator przed zniszczeniem.

Technologia GEL
W akumulatorach Victron Energy zastosowana jest w 100% technologia żelowa. Oznacza to, że elektrolit w akumulatorze jest zżelowany. Dzięki temu akumulator dużo lepiej znosi pracę cykliczną, głębokie rozładowania oraz niskie temperatury.

Niskie samorozładowanie
Akumulatory żelowe Victron Energy cechują się wyjątkowo niskim poziomem samorozładowania, które oscyluje w granicach 2% miesięcznie. Dzięki temu akumulatory VE mogą być przechowywane przez długi okres czasu bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy system fotowoltaiczny nie pracuje przez kilka miesięcy z powodu braku nasłonecznienia.

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 – 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych

Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupując go w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego.

Informacje dodatkowe

Waga 20 kg

Może spodoba się również…