Zestaw turbina wiatrowa 90W akumulator 110Ah panel słoneczny 175W

3 299,00 

Zestaw zasilania wiatrowego z turbiną wiatrową o mocy 90W oraz akumulatorem żelowy 110Ah i panelem słonecznym 175W. Wytwarza napięcie stałe 12V

Opis

Zestaw fotowoltaiczny Zestaw wiatrowy : Turbina wiatrowa o mocy 90W z wbudowanym regulatorem ładowania 12V oraz akumulator żelowy o pojemności 110Ah Victron Energy. Panel słoneczny 175W sztywny Victron Energy, Regulator ładowania Victron Energy 10A, okablowanie solarne odporne na promienie UV i ilości 5 metrów umożliwiające podłączenie turbiny wiatrowej do akumulatora żelowego. W zestawie brak jest masztu do turbiny wiatrowej,
Oferuje napięcie Oferuje napięcie : Zestaw dedykowany jest do ładowania akumulatorów żelowych lub akumulatorów AGM a także akumulatorów z elektrolitem ciekłym. Po zastosowaniu przetwornicy napięcia jako urządzenie opcjonalnego możliwe jest uzyskanie napięcia przemiennego 230V. Sugerujemy stosowanie przetwornicy o mocy nie większej niż 600W
Zasilanie LED Przeznaczony do zasilania : System z turbiną wiatrową 90W i panelem słonecznym 160W umożliwa skuteczne ładowanie akumulatora żelowego 110Ah przez cały rok. Odbiorniki jakie można wykorzystać to oświetlenie LED, radio, laptop, telewizor torystyczny i inne podobne urządzenia nie pobierające dużej ilości energii elektrycznej. Możliwe jest też podłączenie energooszczędnej lodówki sprężarkowej.
Zasada działania zestawu fotowoltaicznego Zasada działania : Turbina wiatrowa napędzana przez wiatr przekazuje napięcie przemienne do regulatora ładowania, który wbudowany jest w turbinę wiatrową. Następnie za jego pomocą ładowany jest akumulator żelowy. Dodatkowo panel słoneczny w czasie słońca ładuje system z moca 175 W. Energia pobierana jest bezpośrednio z akumulatora lub z wyjścia LOAD na regulatorze ładowania.
Montaż zestawu fotowoltaicznego Montaż zestawu : Turbina wiatrowa powinna być zainstalowana na stalowym maszcie o wysokości min 5 metrów w otwarty terenie. Uprzednio należy upewnić się, że w danym terenie występują prądy powietrzne. Dwa przewody wychodzące z regulatora turbiny wiatrowej podłączamy do akumulatora. Reszta odbywa się automatycznie. Do masztu zalecamy odciągi aby zapobiec ewentualnym drganiom i zniszczeniu turbiny.

 

Oferowany zestaw hybrydowy wyposażony został w panel słoneczny o mocy 175W oraz turbinę wiatrową o mocy 90W. W komplecie znajdą Państwa również akumulator żelowy o pojemności 110Ah umożliwiający gromadzenie energii elektrycznej do późniejszego jej wykorzystania. Zestawy hybrydowe to bardzo wydajne źródło energii elektrycznej. Panel słoneczny zapewni ładowanie w dzień a turbina wiatrowa zapewni podtrzymanie napięcia nocą i w złych warunkach atmosferycznych. Obydwa regulatory zarówno od panela słonecznego jak i turbiny wiatrowej działają niezależnie i powinny być podłączone do jednego akumulatora, który znajduje się w zestawie. Oferowany zestaw świetnie sprawdzi się jako zasilanie w domku letniskowym bądź na działce ale także jako źródło zasilania dla stacji pomiarowych czy przekaźnikowych. Z powodzeniem można podłączyć do zestawu przetwornice napięcia o mocy nawet 500W lub więcej. Montaż systemu może być wykonany samodzielnie i nie wymaga żadnych uprawnień ani zgłaszania.

Turbina wiatrowa
M-300 90W/12V

Turbina Wiatrowa 90W 12V
Turbina wiatrowa o mocy nominalnej 90W z wbudowanym regulatorem ładowania na 12V dedykowana jest jako uzupełnienie zasilania systemu fotowoltaicznego w najgorsze bezsłoneczne zimowe dni ale sprawuje się równie dobrze latem podczas wietrznej pogody. Turbinę wiatrową podłączamy bezpośrednio do akumulatora ponieważ posiada wbudowany regulator ładowania i nie ma potrzeby martwienia się o prąd wsteczny gdy turbina nie pracuje lub o jej zatrzymanie gdy akumulator jest w pełni naładowany.

Turbina podczas pracy z prędkością wiatru ok 10-12 m/s oferuje moc 90W a więc akumulator o pojemności 80Ah naładuje w czasie ok 10 godzin. Jest to bardzo dobre uzupełnienie zasilania w dni z niekorzystnym nasłonecznieniem ale i również jako same niezależne źródło ładowania akumulatora.

Turbina wiatrowa przeznaczona jest do montażu na słupie średnica montażu wynosi 41,1mm ale może być osadzona na rurze większej np 45-50mm z uwagi na zastosowanie 3 śrub kontrujących. Wysokość masztu relatywnie powinna być jak najwyższa. Należy unikać sytuacji zamontowania turbiny na dachu tuż przy krawędzi ponieważ dach będzie zakłócał przepływ wiatru. Idealnym rozwiązaniem jest kiedy turbina wiatrowa jest zamontowana na maszcie o wysokości 3-8 metra. Warto również zadbać aby masaż był wyposażony w przynajmniej trzy odciągi ponieważ drgania, które przenoszą się w czasie pracy mogą powodować nadmierne drżenie masztu.

Dzięki zastosowaniu 6 łopat turbina wiatrowa startuje już z wiatrem o prędkości 1 m/s dzięki czemu znajduje się ona stale w obrocie co zapobiega np zamarzaniu po deszczu lub śniegu a także bardzo wcześnie rozpoczyna ładowanie. Turbina wiatrowa dostarczana jest w bezpiecznym kartonowym opakowaniu i wymaga przykręcenia 6 łopat za pomocą dołączonych śrub imbusowych.

Wykres pracy - turbina wiatrowa
PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL M-300
Moc max. [W] 90 W
Napięcie max. Vmp [V] 12
Prędkość startowa [m/s] 1
Prędkość nominalna [m/s] 10
Predkość maksymalna [m/s] 35
Średnica łopat [m] 0,82
Ilość łopat 6
PARAMETRY INNE
Wbudowany regulator ładowania 12V tak
Zabezpieczenie przeciwzwarciowe tak
Projektowany czas pracy [lata] 15-20
Waga [kg] – przybliżona 8
Sposób pakowania karton
MOCOWANIE i GWARANCJA
Mocowanie na słup średnica wewnętrzna [mm] 42-55
Śruby mocujące łopaty imbus
Gwarancja 2 lata

Panel słoneczny Victron Energy
175W monokrystaliczny

Panel słonecnzy 175W Victron Energy

Produkty firmy Victron Energy są znane ze swojej wysokiej światowej jakości. Holenderski producent poza panelami słonecznymi oferuję całą gamę produktów fotowoltaicznych oraz dedykowanych rozwiązań. Firma jest bezwzględnym liderem na rynku fotowoltaicznym i znana jest ze swoich innowacyjnych rozwiązań.

Oferowane przez nasza firmę panele słoneczne w przedziale mocy 20W do 175W to konstrukcje monokrystaliczne. Oznacza to, że wszystkie zostały wykonane z krzemu jednolitego i charakteryzują się jednolitym ciemnym kolorem. Moduły tej wielkości klasyfikowane są jako niskonapięciowe i dedykowane są do pracy z regulatorami ładowania PWM a także z regulatorami MPPT. Wszystkie moduły oprawione zostały w sztywną ramę aluminiową zawierającą otwory montażowe i przykryte hartowanym szkłem odpornym na zarysowania i grad. Użyte szkło jest wysokiej jakości o niskiej zawartości tlenku żelaza charakteryzujące się najwyższą przepuszczalnością światła.

Panele fotowoltaiczne tego typu najlepiej sprawdzają się w systemach oświetlenia LED, zasilania domków kempingowych, oświetleniu reklam, lub jako ładowarki do wszelkiego rodzaju urządzeń. Dla większych mocy paneli począwszy do 50W możliwe jest zastosowanie przetwornicy napięcia i uzyskanie napięcia 230V. Oczywiście warunkiem jest zastosowanie akumulatora żelowego lub AGM o pojemności minimum 33Ah

Moduł zakończony jest puszką przyłączeniową z konektorem oczkowym M6. Panele objęte są 5 letnią gwarancją na jakość wykonania orz 30 letnią gwarancją energetyczną. Po upływie 30 lat panel nie powinien mieć mniej niż 80% początkowej wydajności.

PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL 175 W
Moc max. [W] 175
Napięcie max. Vmp [V] 19,4
Prąd max. Imp [A] 9,03
Napięcie rozwarcia Voc [V] 23,7
Prąd zwarciowy Isc [A] 9,89
Max. napięcie systemu [V] 1000
Zakres temp. Pracy [ºC] od -40 do 85
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm] 1485
Szerokość [mm] 668
Głębokość [mm] 30
Waga [kg] 11
Terminal brak
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 19 latach [%] 90
Moc po 30 latach [%] 80
Gwarancja 5 lat
Kraj pochodenia Holandia

Regulator ładowania PWM Light
Victron Energy 10A – 12V/24V LCD

Regulator Ładowania PWM Light Victron Energu

Victron Energy LogoRegulatory Victron Energy PWM Light USB-LCD występujące w trzech odmianach mocy: 5A, 10A oraz 20A dedykowane są do mniejszych systemów fotowoltaicznych ładujących akumulatory żelowe z panelem o mocy do 160W. Wyposażone zostały w czytelny wyświetlacz LCD umożliwiający analizę prazy całego systemu a także wprowadzenie szeregu ustawień. Jednym z nich jest możliwość wyboru rodzaju stosowanego akumulatora. Holenderski producent udziela 5 letniej gwarancji na swoje wybory i gwarantuje najwyższą jakość produktu. Regulator jest lekki i kompaktowy a jednocześnie oferuje wyjątkowo dużą ilość danych do analizy oraz wydajny system ładowania akumulatorów.

Na uwagę zasługują dwa wyjścia USB 5V 2A, które umożliwiają ładowanie jednoczesne dwóch smartfonów o dużym zapotrzebowaniu energetycznym takie jak najnowszy IPhone czy Samsung. Inna przydatną opcją jest sterowanie oświetleniem dzień/noc. Regulator po wykryciu zmierzchu potrafi załączyć zasilanie a o świcie je wyłączyć.Regulator posiada pełne zabezpieczenie zarówno przed prądem zwrotnym z paneli jak i przez zbyt wysokim napięciem ładowania. Umożliwia pracę zarówno z akumulatorami 12V jak i z zestawem akumulatorów o napięciu roboczym 24V

Regulator ładowania PWM Light Victron Energy

 

 Parametry / Model PWM Light LCD-USB 10A
Napięcie akumulatora [V] 12V lub 24V (auto)
Maksymalny prąd obciążenia [A] 10 A
Automatyczne rozłączenie akumulatora. TAK
Max napięcie [V] panela słonecznego akumulator 12V -> 28V
akumulator 24V -> 55V
Zużycie własne <10 mW
Ładowanie absorbcyjne fabrycznie : 14,4V / 28,8V
Ładowanie spoczynkowe fabrycznie : 13,7V / 27,4V
Rozłączenie przy rozładowaniu 11,2V / 22,4V
Załączenie po naładowaniu 12,6V / 25,2V
USB 2 x 5V, 2A
Elastyczny algorytm ładowania Tak
Temperatura pracy -35C – +60C
INSTALACJA I WYMIARY
Wymiary SxWxG [mm] 96 x 169 x 36 mm
Waga [kg] 0,15 kg
Montaż pionowy uchwyt ścienny,
przeznaczony do wewnątrz budynków
BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA
Klasa ochrony IP65
Ochrona przed odwrotną polaryzacją akumulatora (bezpiecznik),
zbyt wysoką temperaturą, zwarciem wyjścia

 

Ikona Wybór rodzaju akumulatora. AGM, GEL, Ciekły, 12V LiFePO4, 24V LiFePO4
Ikona Rozłączenie akumulatora przy niskim stanie akumulatora. ustawienie fabryczne 11.2V dla 12V oraz 22.4V przy napięciu akumulatora 22V.
Ikona Ponowne połączeni akumulatora – wyjścia load po głębokim rozładowaniu. 12.6V dla akumulatora 12V oraz 25.2V dla akumulatora z napięciem 24V
Ikona Wyświetla aktualne napięcie panela słonecznego PV
Ikona Aktualny prąd wyrażony w amperach przesyłany do akumulatora.
Ikona Stan włączenia wyjścia LOAD. Fabrycznie ustawiony jest na włączone przez 24 godziny.
Ikona Napięcie panela słonecznego wykrycia nocy. Domyślnie ustawione na napięcie 4V
Ikona Czas opóźnienia przełączania między dniem a nocą wyrażony w sekundach. Fabrycznie ustawiono na 10 sekund
Ikona Zabezpieczenie przed zwarciem. Fabrycznie ustawione jako włączone
Ikona Wskaźnik rozładowania. Mierzy prąd wyrażony w amperach pobierany przez złącze LOAD w regulatorze.
Ikona Wskaźnik napięcia USB
Ikona Wewnętrzna temperatura regulatora. Jeżeli jest zbyt wysoka urządzenie wyłączy się i będzie czekało na osiągniecie niższej temperatury. Włączenie następuje automatycznie.
Ikona Jeżeli temperatura jest większa lub równa niż 85C regulator obniży prąd z paneli aby wychłodzić urządzenie. Nie informuje o tym na wyświetlaczu. Jeżeli temperatura jest wyższa lub równa 90C regulator rozłączy panel słoneczny i wyjście load w oczekiwaniu na wychłodzenie urządzenia.  Po osiągnięciu temperatury 82C zostanie włączony automatycznie.
Ikona Napięcie głębokiego rozładowania po którym następuje wyłączenie wyjścia LOAD
Ikona Zabezpieczenie przez zbyt wysokim prądem ładowania. Po osiągnięciu ustawionego progu regulator wyłącza się na 30 sekund. Jeżeli  jednak przeciążenie będzie większe niż 110%-130% wyłączenie nastąpi na 60 sekund
Ikona Zabezpieczenie przed zwarciem wyjścia LOAD. Po wykryciu ustawionego zwarcia wyłącza regulator na 30 sekund i ponownie próbuje restartu.

Akumukator żelowy 110Ah 12V
Victron Energy – Holandia

Akumulator żelowy 110Ah Victron Energy
Victron Energy LogoWszystkie akumulatory żelowe Victron Energy to najwyższa światowa jakość dedykowana do profesjonalnych systemów solarnych pracujących wyspowo. Akumulatory VE zapewniają bardzo wysoką sprawność w połączeniu z trwałością do 12 lat. Holenderska firma Victron Energy, znana ze swojego profesjonalnego podejścia do systemów energii odnawialnej, oferuje produkty o klasę wyższa od powszechnie dostępnych akumulatorów żelowych. Decydując się na zakup tej serii produktów wybieracie Państwo stabilność oraz bezproblemową pracę na lata. Akumulatory żelowe cechują się wysoką wydajnością przy małym prądzie rozładowania. W takiej sytuacji mogą oddać większy ładunek niż mają nominalnie zgromadzony. Akumulatory Victron Energy GEL zalecamy do wszystkich profesjonalnych systemów zasilania solarnego.
Akumulator żelowy Victron Energy 110 AH
 Parametry / Model Victron Energy 110 Ah 12V
Napięcie robocze [V] 12V
Pojemność [Ah] 110 Ah
Napięcie ładowania praca cykliczna [V] 14.1V – 14.4V
Napięcie ładowania praca standby [W] 13.5V – 13,8V
Napięcie przechowywania [V] 13.2V – 13.5V
INSTALACJA I WYMIARY
Wymiary SxWxG [mm] 330mm x 171mm x 220
Waga [kg] 33 kg
Wytrzymałość akumulatora
1800 cykli przy 20% rozładowaniu
750 cykli przy 50% rozładowaniu
500 cykli przy 80% rozładowaniu
projektowana żywotność 12 Lat tryb FLOAT

 

Technologia VRLA
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii VRLA akumulator przez zawór w razie potrzeby uwalnia nadmiar zgromadzonych gazów. Rozwiązanie jest bezpieczne dla środowiska a jednocześnie chroni akumulator przed zniszczeniem.

Technologia GEL
W akumulatorach Victron Energy zastosowana jest w 100% technologia żelowa. Oznacza to, że elektrolit w akumulatorze jest zżelowany. Dzięki temu akumulator dużo lepiej znosi pracę cykliczną, głębokie rozładowania oraz niskie temperatury.

Niskie samorozładowanie
Akumulatory żelowe Victron Energy cechują się wyjątkowo niskim poziomem samorozładowania, które oscyluje w granicach 2% miesięcznie. Dzięki temu akumulatory VE mogą być przechowywane przez długi okres czasu bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy system fotowoltaiczny nie pracuje przez kilka miesięcy z powodu braku nasłonecznienia.

Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je w naszym sklepie

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 – 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych

Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupując w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.

Może spodoba się również…