Voyage Recorder YDVR-04 Rejestrator śladu podróży

1 199,00 

1 w magazynie (może być zamówiony)

Opis

Użyj Voyage Recorder, aby zachować ślady GPS, parametry wiatru, głębokość, temperaturę, AIS i wszystkie inne dane. Nigdy nie zapomnij ekscytujących momentów podróży, udowodnij silne wiatry i wielkie burze, zbieraj dane do przyszłych podróży, analizuj swoje wyścigi, generuj dzienniki i diagnozuj problemy. Nagrywarka jest przeznaczona do przechowywania danych z pokładowej sieci na karcie pamięci MicroSD. Sieć pokładowa typowego jachtu zbiera dane dotyczące pozycji, kursu, prędkości, głębokości, temperatury wody, dziennika, prędkości i kierunku wiatru oraz danych AIS pobliskich statków. Mogą być również dostępne dane cyfrowe ze zbiorników wody i paliwa, poziomu naładowania akumulatora itp. Rejestrator zapisuje wszystkie dane sieciowe na karcie pamięci. Nie analizuje danych, pozostawiając tę ​​pracę dla aplikacji działającej na komputerze osobistym. Rejestrator obsługuje wszystkie typy wiadomości nadawane przez sieć za pomocą dowolnego innego sprzętu znajdującego się w sieci statku. Zobacz listę typów danych już obsługiwanych! Oprócz wszystkich funkcji poprzedniego modelu (YDVR-03), nowy model YDVR-04 ma również wejście audio i umożliwia nagrywanie dźwięku z wyjścia linii VHF (oraz z wyjścia głośnikowego niektórych modeli) lub wyjścia wzmacniacza mikrofonowego. Dane audio są przechowywane w standardowym pliku audio z rozszerzeniem .WAV, które może być odtwarzane przez praktycznie każde oprogramowanie.

s/y lexington track

Oprogramowanie YDVR Converter dostarczane z rejestratorem jest instalowane na komputerze osobistym i umożliwia generowanie plików GPX i CSV za pomocą śladów statku i obszernych informacji o warunkach żeglugi (kliknij na punkcie ścieżki na powyższej mapie), w tym na pogodę , głębokość, silnik, a nawet ślady pobliskich statków z AIS. Pliki GPX można oglądać w Google Earth, Garmin MapSource i innych aplikacjach kartograficznych. Można je również załadować do nowszych modeli ploterów nawigacyjnych firmy Garmin i Raymarine. Pliki CSV można otwierać w aplikacjach arkusza kalkulacyjnego, takich jak Microsoft Excel lub LibreOffice Calc, aby wizualizować dane za pomocą wykresów i budować raporty graficzne.

Pliki danych modelu YDVR-04 zawierają wewnętrzne łącza do plików audio, a oprogramowanie umieszcza łącza do plików audio w punktach geograficznych w pliku GPX, w którym zostały nagrane. W ten sposób możesz wybrać punkt na swojej trasie, sprawdzić, jaka była pogoda, i na przykład znaleźć plik z prognozą pogody zarejestrowaną z VHF w tym samym czasie lub słuchać rozmów VHF z innym statkiem. To pozwala na pełną rekonstrukcję Twojego żeglowania! Możesz także podłączyć mikrofon (wzmacniacz jest wymagany w przypadku większości typów) do wejścia nagrywarki i użyć nagrania dźwiękowego jako “książki głosowej”. Twoje nagrania będą powiązane z czasem i miejscem, w którym zostały zrobione.

Screenshot of Libre Office Calc with Voyage Recorder's CSV file, click to enlarge

Oprogramowanie PC może konwertować dane Voyage Recorder na formaty OpenSkipper, CanBoat i Signal K. Specjaliści od elektroniki morskiej mogą diagnozować problemy N2K za pomocą darmowego i open source OpenSkipper. Ten produkt może “odtworzyć” nagrania NMEA 2000 i ma doskonałą przeglądarkę dziennika. Możesz załadować dane Voyage Recorder do OpenSkipper i odkodować wszystkie wiadomości N2K. Zalecamy także zwrócenie uwagi na bezpłatne oprogramowanie CAN Log Viewer, które może “odtwarzać” nagrania danych na ekranie komputera w czasie rzeczywistym i pomagać w analizie problemów z siecią.

Screenshot of OpenSkipper with YDVR data, click to enlarge Dzięki Voyage Recorder za pomocą kilku kliknięć myszką można uzyskać prawdziwy, wielostronny, edytowalny i możliwy do wydrukowania dziennik podróży. Dziennik jest generowany przez szablon, modyfikujesz szablon dostarczony z programem w Microsoft Word lub LibreOffice Write. Lub możesz stworzyć swój własny szablon!

Oprogramowanie Recorder działa w systemie Microsoft Windows, Mac OS X i Linux. Pakiet oprogramowania zawiera również dane testowe z prawdziwego jachtu żaglowego, dzięki czemu można go pobrać teraz i ćwiczyć na nim. Format pliku rejestratora jest otwarty, w pełni udokumentowany i darmowy. Średnio jedna sekunda nagrania wymaga 1000-2000 bajtów na karcie pamięci, a średnia 16 GB wystarcza na 100,200 dni żeglugi. Urządzenie nie wymaga konfiguracji, a automatyczne usuwanie starych danych oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że zabraknie miejsca. Podłącz urządzenie do sieci pokładowej, włóż kartę i możesz o tym zapomnieć, dopóki nie potrzebujesz danych. Obsługiwana jest również ukryta instalacja, może być przydatna, jeśli wynajmujesz swój jacht. Voyage Recorder może również odtwarzać nagrane wiadomości do fizycznej sieci CAN (patrz rozdział X instrukcji). Ta funkcja jest przeznaczona dla programistów i może pomóc w demonstrowaniu, testowaniu i emulowaniu sprzętu. Pamiętaj, że Voyage Recorder może nagrywać i odtwarzać wiadomości nie tylko w sieciach NMEA 2000, ale także w każdej sieci działającej z szybkością 50, 125, 250, 500 lub 1000 kbps, na przykład w sieci J1939.

Drawing of the Voyage Recorder YDVR-04 Rejestrator jest dostarczany z różnymi typami złącz, umożliwiając podłączenie go do sieci różnych producentów bez żadnych adapterów.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wymiary 15 × 15 × 23 cm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Voyage Recorder YDVR-04 Rejestrator śladu podróży”