Solarny podgrzewacz wody 2,24 kW

6 199,22 

Opis

Solarny zestaw do grzania wody 2,24 kWp

Nowoczesny zestaw do grzania wody o mocy 2,17 kW wyposażony w panele słoneczne. Innowacyjne rozwiązanie, które pozwala podłączyć trafycyjny boiler z ciepłą wodą, grzaną podłogę, czy prosty grzejnik olejowy bez wykorzystania akumulatorów. System bezpośrednio zamienia napięcie stałe generowane z paneli słonecznych na napięcie przemienne o przebiegu prostokątnym i przekazuje je bezpośrednio do odbiornika. Posiada dwa wyjścia AC do jednego z priorytetem można podłączyć klasyczną termę do drugiego ogrzewanie podłogowe. W sytuacji kiedy termostat wyłączy grzanie wody cała energia zostanie skierowana do ogrzewania podłogowego. Kiedy termostat ponownie załączy grzanie wody cała energia zostanie skierowana go grzania wody.

System działa dzięki 7 połączonym panelom słonecznym szeregowo. Umożliwia prace i grzanie wody również zimą w odróżnieniu od tradycyjnych kolektorów słonecznych. W przypadku nadwyżek energii nie ma potrzeby martwienia się o ich odprowadzenie. Panele słoneczne to nie kolektory słoneczne i nie występuję ryzyko przegrzania, wygotowania glikolu lub uszkodzenia systemu. Panele mogą pracować w pełnym słońcu jednocześnie nie oddając energii jeżeli nie jest potrzebna.

Czas grzania wody tradycyjnymi kolektorami słonecznymi bezpowrotnie minął. Nasze zestawy nie potrzebują serwisowania, nie potrzebują glikolu ani mechanicznych części są bez awaryjne oraz trwałe. System grzewczy po 25 latach dysponuje w dalszym ciągu 80% mocy. Można go zamontować samemu bez utraty gwarancji.

Oferowany zestaw nie zawiera bojlera do grzania wody. Do systemu można podłączyć dowolny bojler z grzałką o mocy 1.5 kW – 2.5kW

Panel słoneczny 320W
JA Solar PERC

Panel słonecnzy JA Solar 320W PERC
Firma JA Solar to jeden z czołowych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Oferowane przez nas modułu wykonane są w technologi monokrystalicznej oferującą wysoką sprawność a dodatkowo wyposażone w technologię PERC jeszcze ją zwiększającą. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie znacznie większej mocy na tej samej powierzchni modułu.

Panele JA Solar świetnie nadają się do zastosowań sieciowych jak i akumulatorowych a dzięki zastosowaniu regulatorów MPPT mogą być używane również w dużych kamperach czy łodziach.

PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL JASOLAR 320W
Moc max. [W] 320
Napięcie max. Vmp [V] 33,17
Prąd max. Imp [A] 9,65
Napięcie rozwarcia Voc [V] 40,78
Prąd zwarciowy Isc [A] 10,18
Max. napięcie systemu [V] 1000
Zakres temp. Pracy [ºC] od -40 do 85
Wydajność [%] 19,4
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm] 1657
Szerokość [mm] 996
Głębokość [mm] 35
Waga [kg] 18,4
Terminal MC4

ECO Solar Boost MPPT 3 kW

Przetwornica napięcia do grzania wodyPrzetwornica Solarna ECO Solar Boots MPPT-3000 3kW to przełomowe urządzenie firmy AZO Digital umożliwiające wykorzystanie energii słoneczne z paneli fotowoltaicznych do grzania wody. Do historii przechodzą awaryjne solarny ze swoją hydrauliką i cała masą ruchomych cześć. Proponowany system działa bez akumulatorów. Do przetwornicy wystarczy dołączyć odpowiednią ilość paneli słonecznych połączonych szeregowo a z drugiej strony wystarczy podłączyć bezpośrednio boiler na ciepłą wodę lub ogrzewanie podłogowe. Urządzenie zamienia dostarczany prąd stały na prąd zmienny w zasadzie bez strat i dostarcza go w formie napięcie kwadratowego. Przetwornica nadaje się do zasilania prostych systemów grzewczych nie nadaję się do zasilania elektroniki.

Do przetwornicy należy podłączyć 7 paneli 32V lub 14 paneli 32V połączonych 2 x 7 szeregowo a następnie 2 zestawy równolegle. Z drugiej strony wystarczy podłączyć boiler lub ogrzewanie podłogowe.

Dane techniczne ECO Solar Boost MPPT
Klasa urządzenia Klasa A+
Moc szczytowa [W] 3000W
Napięcie wejściowe paneli PV 120 – 350 VDc
Napięcie wyjściowe AC 120 – 350 VDc – zależne od paneli
Układ śledzenia mocy MPPT TAK
Rodzaj napięcia przemiennego modyfikowany sinus
Wyjścia zasilania AC 2 x 1 z priorytetem
Sprawność urządzenie 94%
Dane mechaniczne
Długość [mm] 290
Szerokośc [mm] 190
Głębokość [mm] 80
Waga [mm] 2,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je w naszym sklepie

Przewód solarny
do połączenia instalacji
4mm2 – 30m

Przewód do połączenia paneli słonecznych

Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 15 metrów przewodu czarnego oraz 15 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowek.

Może spodoba się również…