NMEA 2000 Wi-Fi Gateway YDWG-02

849,00 

1 w magazynie (może być zamówiony)

Opis

Bramka Wi-Fi NMEA 2000 umożliwia wyświetlanie danych z cyfrowej sieci morskiej NMEA 2000 na komputerze lub smartfonie. Dzięki niemu otrzymujesz dane dotyczące sieci morskiej, w tym kurs statku, prędkość, położenie, prędkość i kierunek wiatru, głębokość wody, komunikaty AIS ze statków i samolotów oraz inne dane nawigacyjne w popularnych aplikacjach.

Urządzenie tworzy własną sieć Wi-Fi (z zasięgiem około 30 metrów w otwartych przestrzeniach) lub może być podłączone do istniejącej sieci Wi-Fi. W drugim przypadku zasięg zależy od zasięgu sieci bazowej; laptopy i komputery PC można łączyć z routerami Wi-Fi (i bramą) przez Ethernet; i możesz skonfigurować zdalny dostęp do bramy przez Internet.

Zdjęcie 1. EDO Instruments i AirMar OnSiteWX na iPadzie4 Mini

Aby skonfigurować Bramę, potrzebujesz dowolnego urządzenia obsługującego Wi-Fi (laptopa lub smartfona) z dowolną przeglądarką internetową. Ustawienia urządzenia można przywrócić do wartości fabrycznych za pomocą ukrytego przycisku resetowania.

Gateway obsługuje protokoły sieciowe TCP i UDP (oba mogą być włączone w tym samym czasie). W przypadku protokołu UDP liczba klientów (urządzeń fizycznych lub aplikacji) jest nieograniczona.

Zdjęcie 2. Aplikacja SEAiq Open IPhone podłączona do YDWG-02

Urządzenie ma dwukierunkowy konwerter między protokołem NMEA 2000 a protokołem NMEA 0183. Protokół NMEA 0183 jest szeroko obsługiwany w aplikacjach morskich sięgających minionego tysiąclecia. Dzięki temu urządzenie jest kompatybilne z praktycznie wszystkimi mobilnymi aplikacjami morskimi (z wyjątkiem aplikacji specjalnie zaprojektowanych do użytku tylko z określonym sprzętem) oraz z najpopularniejszymi aplikacjami komputerowymi.

Wbudowane wskaźniki


Co więcej, nie trzeba instalować aplikacji, aby wyświetlić dane statków w czasie rzeczywistym. Dodaliśmy kolorowe, internetowe wskaźniki do wbudowanej strony administracyjnej, a teraz możesz zobaczyć wiatr, silniki i stawkę paliwa, ciśnienie oleju, płynu chłodzącego i paliwa, zbiorniki i akumulatory (lub przy użyciu okrągłych wskaźników), kurs, prędkość, głębokość i inne dane bezpośrednio z przeglądarki. Możesz dostosować układ strony i jej zestawy pasków danych. Możesz nawet oglądać dzienniki NMEA! Oszczędzaj na aplikacjach, oszczędzaj na dodatkowych wyświetlaczach instrumentów i monitoruj swoją łódź za pomocą smartfona! Nie jest wymagane połączenie internetowe i jest bezpłatne. Zobacz ten przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o wbudowanych wskaźnikach internetowych. Lub zobacz ten film!

 Zrzut ekranu strony administracyjnej

Bramka obsługuje również protokół RAW, obsługiwany w popularnym oprogramowaniu Expedition i przeglądarce CAN Log. Umożliwia przesyłanie dowolnych komunikatów NMEA 2000 (w tym zastrzeżonych) do aplikacji i odwrotnie. Możesz nagrywać wiadomości do pliku .CAN i / lub monitora w czasie rzeczywistym za pomocą bezpłatnego oprogramowania CAN Log Viewer (Mac OS X, Windows, Linux). Może to być przydatne do konfiguracji sieci i rozwiązywania problemów w sieciach NMEA 2000 lub J1939.

Zarejestrowany plik .CAN można przekonwertować do formatu .DAT i przetworzyć za pomocą oprogramowania YDVR Converter w celu konwersji danych NMEA 2000 na ścieżki GPX, arkusze kalkulacyjne i inne formaty. Oczywiście nie jest to tak wygodne, jak nagrywanie danych z Voyage Recorder, ale nadaje się do testów i prób itp.

Protokół RAW jest otwarty i jest obsługiwany również w naszej Bramie USB. Mamy nadzieję, że stanie się popularny wśród programistów, ponieważ jest bardzo prosty i bezpłatny.

ZALETY:

może powielać lub zastępować zepsute instrumenty lub uzupełniać przestarzałe instrumenty;
ma wbudowane wskaźniki sieci, tylko przeglądarka jest wymagana do przeglądania danych statków w czasie rzeczywistym i zarządzania cyfrowymi obciążeniami przełączającymi;
może działać jako przedłużacz bezprzewodowy NMEA 2000 i umożliwia łączenie dwóch lub więcej   fizycznych sieci;
można sparować z naszą bramą Wi-Fi NMEA 0183, aby zdalnie połączyć urządzenia NMEA 0183 z NMEA 2000;
może przekazać dowolną wiadomość (w tym zastrzeżoną) między NMEA 2000 a aplikacją PC za pomocą protokołu RAW;
z protokołem NMEA 0183, zapewnia kompatybilność z praktycznie wszystkimi aplikacjami morskimi, w tym Navionics;
pozwala kontrolować autopiloty Raymarine SeaTalk NG z NMEA 0183;
jest kompatybilny z sieciami NMEA 2000, J1939 i Volvo Penta EVC;
obsługuje protokoły TCP i UDP, działa jako punkt dostępowy Wi-Fi lub może być podłączony do istniejącej sieci Wi-Fi;
obsługuje aktualizacje oprogramowania układowego przez Wi-Fi i rejestrację danych diagnostycznych;
dostępne jest bezpłatne oprogramowanie diagnostyczne dla Microsoft Windows, Mac OS X i Linux;
zawiera wewnętrzny serwer sieciowy do diagnostyki i konfiguracji.

Bramka jest przeznaczona do pracy w sieci NMEA 2000 i jest kompatybilna z szeroką gamą urządzeń obsługujących ten protokół. Sieci RAJARINE SeaTalk NG, Simrad SimNet i Furuno CAN są markowymi wersjami NMEA 2000 i różnią się jedynie typem złącza. Garmin używa złącza NMEA 2000 Micro w swoich urządzeniach, które jest kompatybilne ze złączem DeviceNet Micro.

Brama jest dostarczana z różnymi typami złącz (patrz Podręcznik użytkownika), umożliwiając podłączenie jej do sieci różnych producentów bez żadnych adapterów.

Rysunek 13. obraz  modeli bramy YDWG-02N i YDWG-02R

Antena Wi-Fi znajduje się wewnątrz pod diodą LED. Dodatkowe szczegóły techniczne można znaleźć w Podręczniku użytkownika i często zadawanych pytaniach.

Prosimy o wybór rodzaju wtyczki podczas zamówienia

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „NMEA 2000 Wi-Fi Gateway YDWG-02”