NMEA 2000 USB Gateway YDNU-02

799,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Bramka umożliwia wyświetlanie danych z morskiej sieci cyfrowej NMEA 2000 na komputerze PC, laptopie lub tablecie PC z systemem Microsoft Windows, Mac OS lub Linux. Dzięki temu otrzymujesz dane dotyczące sieci morskiej, w tym kurs statku, prędkość, pozycję, prędkość i kierunek wiatru, głębokość wody, komunikaty AIS ze statków i samolotów oraz inne dane nawigacyjne w aplikacjach na komputery PC, takich jak OpenCPN, Expedition, Coastal Explorer, Polar View, OpenSkipper, itp.

Urządzenie działa jako bramka dwukierunkowa, dzięki czemu można również wysyłać wiadomości z aplikacji komputerowych do sieci NMEA 2000. Umożliwia to na przykład wysyłanie danych AIS z odbiornika USB komputera do plotera nawigacyjnego, a także sterowanie autopilota i innych urządzeń statku. Obsługuje również komputer PC jako konwerter 0183 na NMEA 2000, jeśli masz jakieś urządzenie NMEA 0183 podłączone do jednego z innych portów PC.

Obraz 1. Darmowa nawigacja na PC: darmowy OpenCPN z darmowymi mapami USA na darmowym Linuksie

Urządzenie można skonfigurować do pracy w jednym z następujących trybów działania:

    0183. W tym trybie urządzenie wykonuje konwersję z NMEA 2000 (protokół binarny) na NMEA 0183 (protokół tekstowy) i na odwrót. NMEA 0183 to bardzo stary i bardzo popularny protokół obsługiwany przez praktycznie wszystkie aplikacje komputerów PC. Konwersja z NMEA 2000 obejmuje wszystkie istotne dane, w tym AIS i autopilota.
    N2K. Urządzenie wysyła wszystkie wiadomości z NMEA 2000 na PC i odwrotnie w formie binarnej i jest kompatybilne z Coastal Explorer, Expedition, Polar View, OpenSkipper i innym oprogramowaniem morskim.
    SUROWY. Urządzenie wysyła wszystkie wiadomości z NMEA 2000 na komputer i odwrotnie w czytelnym formacie tekstowym, podobnym do formatu dzienników NMEA 2000 używanych w ploterów wykresów. Ten format może być przydatny do diagnozowania sieci lub tworzenia własnych aplikacji. Obsługiwane w wersji 10.7.23 i nowszej. Możesz nagrywać wiadomości do pliku .CAN i / lub monitora w czasie rzeczywistym za pomocą bezpłatnego oprogramowania CAN Log Viewer (Mac OS X, Windows, Linux). Zarejestrowany plik .CAN można przekonwertować do formatu .DAT i przetworzyć za pomocą oprogramowania YDVR Converter w celu konwersji danych NMEA 2000 na ścieżki GPX, arkusze kalkulacyjne i inne formaty.
AUTOMATYCZNY. W tym trybie urządzenie analizuje połączenie z aplikacją na komputerze i automatycznie wybiera jeden z powyższych trzech trybów sesji.

Urządzenie łączy się z komputerem kablem USB (zdjęcia modeli YDNU-02NF, YDNU-02NF, YDNU-02NM i YDNU-02RM) i jest zgodne ze standardem USB 1.1 i nowszym. Na poziomie oprogramowania Urządzenie jest wirtualnym portem COM (urządzenie USB klasy 2, podklasa 2). W systemach Mac OS X, Linux i Windows 10 takie urządzenia nie wymagają specjalnego sterownika; system operacyjny automatycznie korzysta ze sterownika systemowego. W starszych wersjach systemu Microsoft Windows musisz zainstalować sterownik.

Zdjęcie 2. Wyposażone w złącze USB typu A (żeńskie lub męskie)

Urządzenie nie wymaga specjalnego oprogramowania. Możesz wybrać preferowany tryb pracy lub zainicjować zapis danych diagnostycznych za pomocą wiersza poleceń systemu operacyjnego. Aby zaktualizować oprogramowanie, wystarczy wysłać plik aktualizacji do portu urządzenia za pomocą polecenia “kopiuj” (MS-DOS i Microsoft Windows) lub “cp” (Linux i Mac OS X). Za pomocą dowolnego programu terminalowego można uzyskać dostęp do menu serwisowego, w którym można skonfigurować filtry odbieranych i przesyłanych wiadomości oraz dostroić inne ustawienia.

ZALETY:

może powielać lub zastępować zepsute lub uzupełniające się przestarzałe instrumenty;
może przekazywać dowolne wiadomości (w tym własne) między NMEA 2000 a aplikacją na komputerze w trybach N2K i RAW;
w trybie 0183 zapewnia kompatybilność z bardzo starymi aplikacjami morskimi;
pozwala kontrolować autopiloty Raymarine SeaTalk NG z NMEA 0183;
jest kompatybilny z sieciami NMEA 2000, J1939 i Volvo Penta EVC;
może być używany w dowolnym systemie operacyjnym i nie wymaga specjalnego oprogramowania sterownika;
wszystkie protokoły są otwarte i opisane w niniejszej instrukcji;
obsługuje aktualizacje oprogramowania i zapis danych diagnostycznych;
dostępne jest bezpłatne oprogramowanie diagnostyczne dla Microsoft Windows, Mac OS X i Linux;
zapewnia izolację galwaniczną wysokiego napięcia pomiędzy interfejsami NMEA 2000 i USB;
zatrudnia wodoodporne złącze USB IP67 (nie we wszystkich modelach) do użytku na zewnątrz.

Bramka jest przeznaczona do pracy w sieci NMEA 2000 i jest kompatybilna z szeroką gamą urządzeń obsługujących ten protokół. Sieci RAJARINE SeaTalk NG, Simrad SimNet i Furuno CAN są markowymi wersjami NMEA 2000 i różnią się jedynie typem złącza. Garmin używa złącza NMEA 2000 Micro w swoich urządzeniach, które jest kompatybilne ze złączem DeviceNet Micro.

Brama jest dostarczana z różnymi typami złącz umożliwiając podłączenie jej do sieci różnych producentów bez żadnych adapterów.

Rysunek 3. Rysunek modeli YDNU-02RF i YDNU-02NM bramy

Bramki są wyposażone w wysokiej jakości złącza USB typu A ze złoconymi stykami. Modele zawierające literę M w sufiksie nazwy modelu są wyposażone w złącze męskie i muszą być używane w suchym miejscu wewnątrz kabiny. Te modele są przeznaczone do bezpośredniego połączenia z portem USB komputera (nie są wodoodporne).

Podczas zamawiania proszę wybrać zwykły kabel lub kabel z jednym męskim złączem IP67.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wymiary 13 × 15 × 15 cm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „NMEA 2000 USB Gateway YDNU-02”