NMEA 0183 Wi-Fi Router YDWR-02

1 099,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Router NMEA 0183 Wi-Fi Router YDWR-02 jest inteligentnym multiplekserem NMEA 0183 i SeaTalk, który umożliwia również oglądanie danych z urządzeń morskich na komputerze PC lub smartfonie. Dzięki niemu uzyskasz dane sieci morskiej, w tym kurs statku, prędkość, pozycję, prędkość wiatru, kierunek i głębokość wody.

Router ma cztery fizyczne porty NMEA 0183 (cztery wejścia i cztery wyjścia) z konfigurowalną prędkością od 300 do 115200 bodów.
SeaTalk to protokół binarny firmy Raymarine. Umożliwia współistnienie wielu urządzeń w magistrali, więc router ma tylko jeden port SeaTalk. Dwukierunkowy konwerter między SeaTalk a NMEA 0183 obsługuje wszystkie znane datagramy SeaTalk, w tym autopilot. Umożliwia to sterowanie autopilotami SeaTalk z ploterów map NMEA 0183 i aplikacji morskich.

Router tworzy własną sieć Wi-Fi (o zasięgu około 30 metrów w otwartych przestrzeniach) lub może być podłączony do istniejącej sieci Wi-Fi. Router ma trzy sieciowe serwery danych, które można skonfigurować dla protokołów sieciowych UDP lub TCP. W przypadku protokołu UDP liczba klientów (urządzeń fizycznych lub aplikacji) jest nieograniczona. W ustawieniach routingu można wybrać jedno lub więcej wyjść (port fizyczny lub serwer TCP / UDP) dla dowolnego źródła danych, w tym tego samego portu lub serwera, z którego odbierane są dane.

 

Router obsługuje protokoły sieciowe TCP i UDP (oba mogą być włączone jednocześnie). Jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi programami morskimi, w tym OpenCPN, iNavx, Navionics Boating App, MaxSea i innymi.

 

Aby zobaczyć dane, nie musisz instalować aplikacji! Router ma kolorowe wskaźniki dostępne na stronie internetowej, a dane z wiatromierza, silnika, zbiorników i baterii, kurs, prędkość, głębokość i inne dane można przeglądać bezpośrednio z przeglądarki. Możesz dostosować dowolny układ strony i jej zestawy pasków danych. Możesz nawet oglądać dzienniki NMEA! Zaoszczędź na aplikacjach, oszczędzaj na dodatkowych wyświetlaczach instrumentów i monitoruj swoją łódź za pomocą smartfona! Nie jest wymagane połączenie z Internetem.

Zobacz film:

https://www.youtube.com/watch?v=1imlpbCWHLk&feature=youtu.be

Router automatycznie zapisuje ścieżkę z danymi: pogodą, głębokością i innymi danymi do pamięci wewnętrznej (do 32000 punktów). Dane te można zapisać z wewnętrznej strony internetowej do GPX (dla Garmin MapSource, Google Earth lub innych aplikacji kartograficznych) lub plików CSV (arkusz kalkulacyjny).

Router:

-może powielać lub zastępować uszkodzone instrumenty lub uzupełniać przestarzałe instrumenty;
-ma wbudowane wskaźniki internetowe, tylko przeglądarka jest wymagana do przeglądania danych statku w czasie rzeczywistym;
-ma cztery fizyczne porty NMEA 0183 (300 – 115200 bodów), jeden jest galwanicznie izolowany;
-obsługiwane są połączenia NMEA 0183 „single ended” (RS-232) i „różnicowy” (RS-422);
-ma jeden port SeaTalk, oferuje elastyczny routing i filtrowanie danych między portami i serwerami;
-kompatybilny z praktycznie wszystkimi zastosowaniami morskimi;
-może działać jako bezprzewodowy przedłużacz NMEA 0183 lub SeaTalk i umożliwia bezprzewodowe połączenie dwóch lub więcej urządzeń fizycznych;
-obsługuje protokoły TCP i UDP, działa jako punkt dostępu Wi-Fi lub może być podłączony do istniejącej sieci Wi-Fi;
-automatycznie zapisuje utwór i inne dane w pamięci wewnętrznej;
-zawiera wewnętrzny serwer internetowy do diagnostyki, aktualizacji oprogramowania i konfiguracji.

Pomimo tego, że obudowa routera jest wodoodporna, zaciski są otwarte, a woda morska może spowodować zwarcie. Nie umieszczaj urządzenia w miejscu, w którym może zostać zalane wodą.

 

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wymiary 15 × 12 × 22 cm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „NMEA 0183 Wi-Fi Router YDWR-02”