NMEA 0183 Wi-Fi Gateway YDWN-02

799,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Bramka ma dwa fizyczne porty NMEA 0183 (dwa wejścia i dwa wyjścia) z konfigurowalną prędkością od 300 do 115200 bodów. Umożliwia to organizację wymiany danych pomiędzy dwoma urządzeniami o różnych prędkościach. Wiele fizycznych odbiorników może być podłączonych do wyjść bramki. Obsługiwane są połączenia “single ended” (RS-232) i “różnicowe” (RS-422) NMEA 0183. Kompatybilny z portami COM (szeregowymi) na komputerze PC oraz z przejściami USB na port szeregowy.

Brama tworzy własną sieć Wi-Fi (z zasięgiem około 30 metrów w otwartych przestrzeniach) lub może być podłączona do istniejącej sieci Wi-Fi. W drugim przypadku zasięg zależy od zasięgu sieci bazowej; laptopy i komputery PC można łączyć z routerami Wi-Fi (i bramą) przez Ethernet; i możesz skonfigurować zdalny dostęp do bramy przez Internet.

Zdjęcie 1. NMEA 0183 Wi-Fi Gateway

Gateway obsługuje protokoły sieciowe TCP i UDP (oba mogą być włączone w tym samym czasie). Jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi programami morskimi, w tym OpenCPN, iNavx, Navionics Boating App, MaxSea i innymi.

Wbudowane wskaźniki internetowe (zrzuty ekranów IPhone)

Ale aby zobaczyć dane, nie trzeba instalować aplikacji! Gateway ma kolorowe wskaźniki sieciowe na wewnętrznej stronie internetowej, a wiatr, silnik, czołgi i akumulatory, kurs, prędkość, głębokość i inne dane można odczytać bezpośrednio z przeglądarki. Możesz dostosować układ strony i jej zestawy pasków danych. Możesz nawet oglądać dzienniki NMEA! Oszczędzaj na aplikacjach, oszczędzaj na dodatkowych wyświetlaczach instrumentów i monitoruj swoją łódź za pomocą smartfona! Nie jest wymagane połączenie internetowe i jest bezpłatne. Zobacz ten przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o wbudowanych wskaźnikach internetowych. Lub zobacz ten film!

Zrzut ekranu strony administracyjnej

 

Aby zmienić ustawienia bramki, potrzebujesz dowolnego urządzenia obsługującego Wi-Fi (laptopa lub smartfona) z dowolną przeglądarką internetową. W ustawieniach routingu można wybrać jedno lub więcej wyjść (port fizyczny lub serwer TCP / UDP) dla dowolnego źródła danych, w tym tego samego portu lub serwera, z którego otrzymano dane. Wiele źródeł danych można wybrać dla dowolnego wyjścia fizycznego lub sieciowego. Przekształca to Bramę w prosty router NMEA 0183 i multiplekser.

Poszczególne filtry danych można zdefiniować dla przychodzących i wychodzących danych NMEA 0183 na dowolnym porcie fizycznym lub serwerze sieciowym. Pozwala to zmniejszyć ruch na wolnych połączeniach. Domyślna prędkość NMEA 0183 to tylko 4800 bodów i to nie wystarcza, aby przesłać dane AIS, na przykład (AIS używa prędkości 38400 bodów).

Para bramek Wi-Fi może działać jako przedłużacz bezprzewodowy NMEA 0183 i umożliwiać łączenie dwóch lub więcej urządzeń fizycznych. Aby sparować bramy, musisz skonfigurować oba przy użyciu protokołu UDP i ustawić ten sam numer portu. Możesz również sparować tę bramę z urządzeniem Yacht Devices NMEA 2000 Wi-Fi Gateway w ten sam sposób. Jego serwer powinien być skonfigurowany do protokołu NMEA 0183; wspiera dwukierunkową konwersję między NMEA 2000 i NMEA 0183. Tworzy to bezprzewodowy most pomiędzy siecią NMEA 2000 a urządzeniami NMEA 0183.

Bramka automatycznie rejestruje twoją ścieżkę z pogodą, głębokością i innymi danymi do wewnętrznej pamięci (do 32000 punktów). Dane te można zapisać z wewnętrznej strony internetowej do GPX (dla Garmin MapSource, Google Earth lub innych aplikacji kartograficznych) lub CSV (arkusz kalkulacyjny).

Zalety:

może powielać lub zastępować zepsute instrumenty lub uzupełniać przestarzałe instrumenty;
ma wbudowane wskaźniki sieci, do przeglądania danych statków w czasie rzeczywistym wymagana jest tylko przeglądarka;
ma dwa fizyczne porty NMEA 0183 (300 – 115200 bodów) z elastycznym routingiem i filtrowaniem danych;
kompatybilny z praktycznie wszystkimi aplikacjami morskimi;
może działać jako bezprzewodowy przedłużacz NMEA 0183 i umożliwia bezprzewodowe połączenie dwóch lub więcej urządzeń fizycznych;
obsługuje protokoły TCP i UDP, działa jako punkt dostępowy Wi-Fi lub może być podłączony do istniejącej sieci Wi-Fi;
automatycznie zapisuje twój ślad i inne dane w pamięci wewnętrznej;
zawiera wewnętrzny serwer sieciowy do diagnostyki, aktualizacji oprogramowania i konfiguracji.

 

Pomimo faktu, że obudowa Gateway jest wodoodporna, zaciski są otwarte, a woda morska może powodować zwarcie. Nie umieszczaj urządzenia w miejscu, w którym może być zalewane wodą, zamoczyć w deszczu lub rozpylać wodą.

Rysunek bramy NMEA 0183 YDWN-02

 

 

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wymiary 13 × 15 × 15 cm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „NMEA 0183 Wi-Fi Gateway YDWN-02”