Multiplekser NMEA 0183 YDNM-02

639,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Inteligentny multiplekser z pięcioma portami NMEA 0183 i jednym portem SeaTalk, automatyczne wykrywanie prędkości portu i łatwa konfiguracja jednym kliknięciem! I oczywiście ma elastyczne filtry, reguły routingu i obsługuje aktualizacje oprogramowania układowego.

Ideą było stworzenie najprostszego multipleksera na świecie. W naszym laboratorium projekt nazywał się „Simple Multiplexer”, ale później dodaliśmy wiele funkcji i usunęliśmy słowo „Simple”. Niemniej jednak jesteśmy pewni, że nadal jest najłatwiejszy do zainstalowania. Zamiast laptopa i oprogramowania potrzebujesz tylko spinacza.

Multiplekser ma sześć ustawień wstępnych konfiguracji z różnymi prędkościami portów i schematami routingu. Ustawienia wstępne można wybrać, naciskając ukryty przycisk. Porty można skonfigurować tak, aby automatycznie wykrywały szybkość podłączonego sprzętu.

W ustawieniu wstępnym nr 1 (patrz zdjęcie 1) 3 z 5 portów jest skonfigurowanych na prędkość „AUTO”. Oznacza to, że nie musisz się martwić szybkością podłączanego sprzętu NMEA 0183. Port nr 4 w ustawieniu wstępnym nr 1 jest skonfigurowany na 4800 bps, ale nie musisz się martwić, że zostanie zalany komunikatami AIS z portu nr 5, ponieważ zgodnie ze schematem routingu odbiera dane z portów nr 3, nr 4 i SeaTalk .

Porty mogą być kierowane do siebie, co umożliwia multipleksowanie danych z SeaTalk i 5 różnych mówców NMEA 0183 (patrz ustawienie wstępne nr 6 na zdjęciu 6) i wysyłanie ich do 3 lub więcej różnych słuchaczy (wielu słuchaczy może być podłączonych do mówcy, ale słuchacz może odbierać dane tylko od jednego rozmówcy).

Multiplekser NMEA 0183 YDNM-02

Zdjęcie 7. Multiplekser NMEA 0183 YDNM-02

Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego ustawienia wstępnego, możesz zmienić dowolne ustawienie dowolnego ustawienia wstępnego: prędkość, routing, filtry danych lub tryb tunelowania. Można to zrobić za pomocą polecenia wysłanego do dowolnego portu multipleksera. W ustawieniach można również zablokować przycisk, aby zapobiec przypadkowemu przełączeniu ustawienia wstępnego przez niekompetentną załogę.

Cechy produktu:

-5 portów NMEA 0183 (2 x TX / RX, 1 x TX / RX z izolacją galwaniczną 2500 VRMS, 2 x tylko RX);
-1 x port SeaTalk (można podłączyć wiele urządzeń);
-obsługiwane są połączenia NMEA 0183 „single ended” (RS-232) i „różnicowy” (RS-422);
-Porty NMEA można skonfigurować dla dowolnej prędkości od 300 do 115200 b / si prędkości AUTO;
-dwukierunkowa konwersja danych między SeaTalk a NMEA 0183 z obsługą autopilota;
-indywidualne filtry na wszystkich portach (według numeru datagramu, formatera zdania lub identyfikatora rozmówcy) dla wiadomości przychodzących i wychodzących;
-indywidualne reguły routingu dla wszystkich portów, obsługiwane jest routing portów NMEA 0183 do siebie;
-tryb „tunelowy” do łączenia starego, niestandardowego i Navtex;
-obsługiwane są aktualizacje oprogramowania układowego z portu szeregowego.

Decydując, gdzie zainstalować multiplekser, wybierz miejsce montażu na sucho. Pomimo tego, że obudowa multipleksera jest wodoodporna, zaciski są otwarte, a woda morska może powodować zwarcie. Multiplekser można zamocować w dowolnej orientacji za pomocą dwóch otworów na śruby (średnica 4 mm, 72 mm między środkami) i dostarczonych śrub

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg