Mostek NMEA YDNB-07

799,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Yacht Devices NMEA Bridge łączy dwie fizyczne sieci NMEA 2000 w jedną sieć logiczną, płynnie wymieniając między sobą wiadomości. Urządzenie obsługuje również filtrowanie i przetwarzanie przesyłanych wiadomości.

Można to wykonać następujące zadania:

Omiń fizyczne ograniczenia sieci NMEA 2000 dotyczące długości sieci (100 metrów dla zwykłego kabla i 250 metrów dla ciężkiego lub średniego rodzaju kabla) oraz maksymalnej liczby (50) fizycznych urządzeń podłączonych do sieci. W sieci o pojemności adresu 252 można połączyć wiele mostów, aby rozszerzyć się do około 250 urządzeń fizycznych.
Izoluj urządzenia od siebie. Za pomocą prostego filtra możesz zablokować transmisję wszystkich lub wybranych wiadomości z danego urządzenia w oddzielnej podsieci.
Zapewnić prawidłowe funkcjonowanie sprzętu. Popraw przesunięcie przetwornika echosondy lub „usuń” nieprawidłowe dane w komunikatach ze sprzętu, który działa tylko częściowo, przy użyciu skryptu 2- lub 3-liniowego.
Zapewnij kompatybilność sprzętu różnych generacji. Możesz utworzyć i wysłać dowolny typ wiadomości NMEA 2000, używając danych z innych wiadomości w sieci.
Diagnozuj awarie w sieci NMEA 2000. Urządzenie może rejestrować wiadomości sieciowe i debugować dane z niestandardowych programów na karcie MicroSD w pliku tekstowym. Możesz przeglądać dane w standardowym edytorze tekstu na smartfonie lub tablecie z gniazdem MicroSD, nie potrzebujesz komputera. Możesz nawet tworzyć i edytować programy dla Urządzenia bezpośrednio w telefonie!
Bezpłatne oprogramowanie diagnostyczne jest dostarczane dla systemów Microsoft Windows, Mac OS X i Linux. Umożliwia odtwarzanie, przeglądanie i konwersję plików dziennika binarnego z komunikatami NMEA 2000 z obu interfejsów CAN.
Bezpiecznie podłącz urządzenia, które nie spełniają standardów NMEA 2000. Jeden z interfejsów CAN urządzenia ma izolację galwaniczną wysokiego napięcia i może pracować przy wyższym napięciu zasilania.
Twórz bramy dla sieci opartych na protokole CAN działających z prędkością 50, 125, 250, 500 i 1000 kb / s. Język programowania urządzenia nie jest przeznaczony do pełnoprawnych aplikacji, ale można na przykład utworzyć bramę z sieci J1939 do NMEA 2000.
Distrubute zaszyfrowane programy chronione przed nieautoryzowanym kopiowaniem i / lub modyfikacją.

Schemat typowej instalacji:

Mostek jest wyposażony w dwa złącza (na interfejsach sieciowych CAN1 i CAN2) kompatybilne z Raymarine SeaTalk NG lub dwa złącza kompatybilne z NMEA 2000 Micro Male (stosowane w sieciach Garmin). W przypadku innych sieci może być wymagany kabel adaptera. Rysunek złączy jest dostępny w załączniku C do instrukcji obsługi.

Bridge zawiera wbudowany kompilator prostego języka programowania. Możesz tworzyć programy na dowolnym urządzeniu z gniazdem MicroSD i edytorem tekstu, a także przesyłać programy do mostka za pomocą karty MicroSD.

Program może zrzucić wszystkie wiadomości i zmienne programu NMEA 2000 do pliku tekstowego na karcie MicroSD. Brige może również zapisywać wszystkie wiadomości z obu interfejsów w binarnych plikach dziennika (format .CAN), które można otwierać, przeglądać i konwertować za pomocą bezpłatnego narzędzia CAN Log Viewer. Może to być bardzo przydatne do debugowania programu lub diagnostyki sieci.

Programowanie mostu wymaga znajomości NMEA 2000. Kopię standardu NMEA 2000 można kupić w National Marine Electronics Association: http://www.nmea.org.

Zdjęcie 3. Rysunek mostka YDNB-07R (ze złączami SeaTalk NG)

Kabel między dwoma interfejsami mostu ma długość 0,5 m (20 cali). Pobór mocy CAN1 wynosi 38 mA, a CAN2 – 13 mA.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg