Elektrownia słoneczna 640Wp Hybrydowa z akumulatorem 220AH i przetwornicą 1400W

5 880,00 

Moc panela słonecznego 320W, akumulator żelowy 110Ah, przetwornica napięcia 230V/700W. Dedykowana do zasilania oświetlenia LED, TV, Radio, Laptop, Tablet, małe lodówki podblatowe, małe pompy wody o mocy do 500W oraz inne niewielkie odbiorniki 230V. Umożliwia współpracę z agregatem prądotwórczym lub siecią elektryczną.

Opis

Zestaw fotowoltaiczny Zestaw solarny zawiera : panel słoneczny monoktystaliczny, hybrydową przetwornice napięcia SinuPRO 2000S firmy Volt Polska, akumulatory żelowye Holenderskiej firmy Victron Energy a takrze komplet okablowania solarnego z zaciśniętymi konektorami MC4. Przewody od akumulatora do przetwornicy zawartę są w zestawie.
Oferuje napięcie Oferuje napięcie : 230V prądu przemiennego sinusoidalnego takiego jak w gniazdku elektrycznym. Umożliwia podłączanie każdego typu odbiornika elektrycznego włącznie z urządzeniami elektronicznymi takimi jak telewizory czy laptopy. System posiada funkcję Hybrydową co oznacza możliwość podpięcia zasilanai sieciowego lub zasilania z agregatu prądotwórczego i doładowywanie akumulatorów w bezsłoneczne dni.
Zasilanie LED Przeznaczony do zasilania : pełni rolę stacjonarnej elektrowni słonecznej. Można zasilać nim ładowarki od telefonów, tabletów oraz wydajnych laptopów. Możliwe jest zasilanie telewizora LCD, radia, routerów WiFi i podobnych odbiorników a także zasilanie oświetlenia zarówno tradycyjnego jak i energooszczędnego LED. Dodatkowo możliwe jest zasilanie małej lodówki  oraz elektronarzędzi np wiertarka i pomp o mocy do 1200W
Zasada działania zestawu fotowoltaicznego Zasada działania : panel słoneczny generuję energię elektryczną pozyskaną z promieni słonecznych. Energia przesyłana jest okablowaniem solarnym do regulatora ładowania a następnie do akumulatora żelowego. Dołączony regulator zapewnia poprawną charakterystykę ładowania akumulatora oraz zabezpiecza przed prądem wstecznym. Zgromadzona energia w akumulatorze wykorzystywana jest do zasilania przetwornicy napięcia, która zmienia napięcie stałe 12V w napięcie sieciowe 230V.  System na bierząco wykorzystuje energie z panela jeżeli akumulator jest pełny. Możliwe jest doładowywanie akumulatorów z sieci lub za pomocą agregatu prądotwórczego.
Montaż zestawu fotowoltaicznego Montaż zestawu : zestaw fotowoltaiczny dedykowany jest do samodzielnego montażu. W komplecie znajdą Państwo instrukcję obsługi oraz schemat montażu. Przewody w zestawie są już zarobione i poza śrubokrętem i kluczem oczkowym nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Każdy zestaw objęty jest również bezpłatnym wsparciem technicznym przez telefon. Z powodzeniem zarówno mężczyzna jak i kobieta a także osoba bez doświadczenia technicznego jest w stanie zmontować samodzielnie zestaw.
Układ ładowania MPPT ze śledzeniem punktu mocy Regulator ładowania MPPT : dzięki ciągłemu pomiarowi zarówno prądu jak i napięcia na panelu słonecznym wybiera zawsze najlepszy punkt mocy w zależności od nasłoneczniania. W praktyce oznacza to, że system pracuje o wschodzie i zachodzie słońca a także w cieniu i półcieniu. Osiąga o 25% lepsze wyniki niż tradycyjny regulator PWM

Zestaw fotowoltaiczny - zasada działania

Panel słoneczny 320W
JA Solar PERC

Panel słonecnzy JA Solar 320W PERC
Firma JA Solar to jeden z czołowych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Oferowane przez nas modułu wykonane są w technologi monokrystalicznej oferującą wysoką sprawność a dodatkowo wyposażone w technologię PERC jeszcze ją zwiększającą. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie znacznie większej mocy na tej samej powierzchni modułu.

Panele JA Solar świetnie nadają się do zastosowań sieciowych jak i akumulatorowych a dzięki zastosowaniu regulatorów MPPT mogą być używane również w dużych kamperach czy łodziach.

PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL JASOLAR 320W
Moc max. [W] 320
Napięcie max. Vmp [V] 33,17
Prąd max. Imp [A] 9,65
Napięcie rozwarcia Voc [V] 40,78
Prąd zwarciowy Isc [A] 10,18
Max. napięcie systemu [V] 1000
Zakres temp. Pracy [ºC] od -40 do 85
Wydajność [%] 19,4
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm] 1657
Szerokość [mm] 996
Głębokość [mm] 35
Waga [kg] 18,4
Terminal MC4

 

Hybrydowa Przetwornica Napięcia
IPS 2000S 24 V

Przetwornica Napięcia Volt Polska IPS 1000S 12 V
* Aktualnie oferowana w kolorze białym
Przetwornica Volt Polska SinusPro 1000S to urządzenie które łączy w sobie wydajną ładowarkę solarna MPPT, ładowarkę sieciową do ładowania akumulatorów żelowych oraz sinusoidalną przetwornicę napięcia umożliwiającą zamianę energii elektrycznej stałej zgromadzonej w akumulatorach na energię przemienną taka jak w gniazdku elektrycznym. Urządzenie może pracować samodzielnie jako wyspowy system fotowoltaiczny ale również jako zasilanie hybrydowe wspomagane pracą agregatu prądotwórczego lub zasilane bezpośrednio z sieci energetycznej. Dzięki dużej możliwości konfiguracji możliwe jest ustawienie funkcji UPS

MODEL sinusPRO-2000S
Moc całkowita (chwilowa) 2000 VA
Moc znamionowa (ciągła) 1400 W
Współpraca z panelami słonecznymi Tak (wbudowany regulator solarny)
Regulator solarny 30 A MPPT | ~ 36V 24 – 50 V
Stabilizator napięcia AVR Tak | 140 – 275 VAC
Prąd ładowania (sieć) 20 A
Napięcie ładowania (sieć) 27,6V±0,5V | WBUDOWANY PRZEŁĄCZNIK ON/OFF ŁADOWARKI
Wbudowany akumulator Nie
Napięcie akumulatora / -ów 24 VDC
Chłodzenie radiatory + wentylatory
Temperatura pracy 0-40 st. C
Wymiary [mm] 285x140x355
Waga [Kg] 10,3
Dopuszczalny zakres napięcia zasilającego Przełączenie na zasilanie bateryjne następuje w chwili kiedy napięcie sieciowe jest niższe niż 160 V (+- 5 V) lub wyższe niż 260 V (+- 5 V)
Częstotliwość napięcia zasilającego 45 Hz ~ 65 Hz
Zakres napięć wyjściowych Regulator napięcia sieciowego: 204 – 240 V, zasilacz awaryjny UPS: 230 V (+- 3%)
Częstotliwość napięcia wyjściowego UPS 50 Hz (+- 0,5 Hz)
Zabezpieczenia przeciążeniowe (zasilanie bateryjne) W przypadku przeciążenia 110 % – 130 % odłączenie zasilania następuje po 30 s. Jeżeli przeciążenie jest wyższe niż 130 % odłączenie zasilania następuje natychmiast.
Zabezpieczenie przeciążeniowe (zasilanie sieciowe) Urządzenie ostrzega o przeciążeniu, aż do momentu zadziałania bezpieczników.
Dopuszczalna wilgotność 10 % RH ~ 90 % RH

Do wyjścia przetwornicy po stronie AC nie zaleca się podłączać wyłączników różnicoprądowych oraz listw (przedłużaczy) z wyłączeniem przepięciowym, ponieważ grozi to uszkodzeniem urządzenia.

2 x Akumukator żelowy 110Ah 12V
Victron Energy – Holandia

Akumulator żelowy 110Ah Victron Energy
Victron Energy LogoWszystkie akumulatory żelowe Victron Energy to najwyższa światowa jakość dedykowana do profesjonalnych systemów solarnych pracujących wyspowo. Akumulatory VE zapewniają bardzo wysoką sprawność w połączeniu z trwałością do 12 lat. Holenderska firma Victron Energy, znana ze swojego profesjonalnego podejścia do systemów energii odnawialnej, oferuje produkty o klasę wyższa od powszechnie dostępnych akumulatorów żelowych. Decydując się na zakup tej serii produktów wybieracie Państwo stabilność oraz bezproblemową pracę na lata. Akumulatory żelowe cechują się wysoką wydajnością przy małym prądzie rozładowania. W takiej sytuacji mogą oddać większy ładunek niż mają nominamnie zgromadzony. Akumulatory Victron Energy GEL zalecamy do wszstkich profesjonalnych systemów zasilania solarnego.
Akumulator żelowy Victron Energy 110 AH
 Parametry / Model Victron Energy 110 Ah 12V
Napięcie robocze [V] 12V
Pojemność [Ah] 110 Ah
Napięcie ładowania praca cykliczna [V] 14.1V – 14.4V
Napięcie ładowania praca standby [W] 13.5V – 13,8V
Napięcie przechowywania [V] 13.2V – 13.5V
INSTALACJA I WYMIARY
Wymiary SxWxG [mm] 330mm x 171mm x 220
Waga [kg] 33 kg
Wytrzymałość akumulatora
1800 cykli przy 20% rozładowaniu
750 cykli przy 50% rozładowaniu
500 cykli przy 80% rozładowaniu
projektowana żywotność 12 Lat tryb FLOAT

 

Technologia VRLA
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii VRLA akumulator przez zawór w razie potrzeby uwalnia nadmiar zgromadzonych gazów. Rozwiązanie jest bezpieczne dla środowiska a jednocześnie chroni akumulator przed zniszczeniem.

Technologia GEL
W akumulatorach Victron Energy zastosowana jest w 100% technologia żelowa. Oznacza to, że elektrolit w akumulatorze jest zżelowany. Dzięki temu akumulator dużo lepiej znosi pracę cykliczną, głębokie rozładowania oraz niskie temperatury.

Niskie samorozładowanie
Akumulatory żelowe Victron Energy cechują się wyjątkowo niskim poziomem samorozładowania, które oscyluje w granicach 2% miesięcznie. Dzięki temu akumulatory VE mogą być przechowywane przez długi okres czasu bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy system fotowoltaiczny nie pracuje przez kilka miesięcy z powodu braku nasłonecznienia.

Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je w naszym sklepie

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 – 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych

Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupująć go  w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.

Złącze równoległe MC4

Konektor MC4 podwójny

Konektor przeznaczony do uzyskania połączenia dwóch paneli równolegle. Połączenie równoległe paneli pozwala na zwiększenie prądu oraz mocy, nie powodując wzrostu napięcia. Możliwe jest również łączenie kaskadowe, np. 2 komplety ogniw (razem 4 szt.) łączymy w jeden zestaw za pomocą 3 konektorów równoległych oraz jednego konektora szeregowego, po czym łączymy je do regulatora.

Schemar instalacji

 

* Agregat w zestawie jest opcjonalny i nie ma go w oferowany zestawie.

Może spodoba się również…