Cyfrowy termometr YDTC-13

429,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Cyfrowy termometr YDTC-13

Termometr wykonuje pomiary w zakresie od -55 do + 125 ° C (-67 .. + 257 ° F) z absolutną dokładnością pomiaru ± 0,5 ° C.

Czujnik umieszcza się na zewnątrz obudowy na elastycznym przewodzie o długości 95 cm w szczelnej tulei ze stali nierdzewnej i może być używany do pomiaru temperatury gazów lub cieczy. W razie potrzeby drut można wydłużyć do 100 metrów. Termometr może być skonfigurowany przez użytkownika do wyświetlania danych jako „Temperatura powietrza” (ustawienie fabryczne), „Temperatura morza”, „Temperatura w lodówce”, „Temperatura w maszynowni”, „Temperatura studni przynęty” itp.

Rozdzielczość wyjściowa danych temperatury do sieci NMEA 2000 wynosi 0,01 ° C, absolutna dokładność pomiaru wynosi ± 0,5 ° C. Do pomiaru ekstremalnie wysokich temperatur możemy polecić nasz czujnik spalin YDGS-01, ale ma on znacznie niższą dokładność. Dla temperatury powietrza możesz wybrać nasz czujnik wilgotności YDHS-01, zapewni on również wilgotność względną i obliczoną temperaturę punktu rosy.

Zdjęcie 1. Cyfrowe termometry YDTC-13R i YDTC-13N

Termometr jest plug and play. Wystarczy podłączyć go do NMEA 2000, aby uzyskać odczyty na dowolnym ploterze map lub wyświetlaczu zgodnym z NMEA 2000. Może być stosowany do monitorowania lodówek i zamrażarek, studni na przynęty, temperatury powietrza lub morza. Na statku można jednocześnie używać do 50 urządzeń; ograniczenie to jest określone w specyfikacji sieci.

Termometr może być skonfigurowany przez użytkownika do włączania lub wyłączania określonych kanałów cyfrowego sprzętu przełączającego. Na przykład może automatycznie włączyć pompę wody morskiej, gdy temperatura w studni jest zbyt wysoka, a także wyłączyć ją, gdy temperatura powróci do normy (szczegółowe informacje można znaleźć w części VIII instrukcji).

Pomiary z ostatnich 48 godzin są przechowywane w pamięci RAM urządzenia i można je pobrać za pomocą kompatybilnego oprogramowania lub sprzętu, aby dostarczyć użytkownikowi dane historyczne.

 

Wszystkie nasze czujniki obsługują aktualizacje oprogramowania układowego i trzy metody programowania (konfiguracji). Szczegółowe informacje można znaleźć w tym artykule. Najprostszym sposobem jest użycie specjalnego ciągu opisu instalacji, który można wprowadzić dla urządzenia w niektórych nowoczesnych modelach ploterów nawigacyjnych lub w specjalnym oprogramowaniu. Tutaj możesz zobaczyć wideo, jak zaprogramować czujnik wilgotności za pomocą oprogramowania CAN Log Viewer, programowanie termometru jest takie samo.

Zobacz nasze stare wideo z recenzjami urządzeń, instalacją na jachcie żaglowym i programowaniem z plotera nawigacyjnego Raymarine C90W. Jest to trudny sposób, ale działa prawie wszędzie i nie wymaga specjalnego sprzętu. Programowanie termometru zmienia typ danych „Temperatura powietrza” (ustawienie fabryczne) na „Temperatura morza” lub „Temperatura lodówki” itp.

 

Wsparcie termometru w naszych innych produktach:

-Wskaźniki sieciowe bramy Wi-Fi NMEA 2000, bramy Wi-Fi NMEA 0183 i routera Wi-Fi NMEA 0183 mogą wyświetlać wiele typów danych temperaturowych;
-termometr może automatycznie zarządzać obciążeniami podłączonymi do sterowania obwodami YDCC-04;
-NMEA 0183 Gateway i NMEA 2000 USB Gateway przekształcają powietrze, morze, wnętrze (sedan) i temperaturę punktu rosy na zdania MDA, XDR, MTW zdania NMEA 0183 i odwrotnie;
-oprogramowanie komputerowe Voyage Recorder obsługuje wiele typów danych temperaturowych;
-wyświetlacz tekstowy obsługuje temperaturę wody i powietrza;
CAN Log Viewer może aktualizować oprogramowanie układowe urządzenia, konfigurować je i wyświetlać wiele typów danych temperaturowych.

Termometr jest certyfikowany przez National Marine Electronics Association. Urządzenie jest przeznaczone do pracy w sieci NMEA 2000 i jest kompatybilne z szeroką gamą urządzeń obsługujących ten protokół. Sieci Raymarine SeaTalk NG, Simrad SimNet i Furuno CAN są markowymi wersjami NMEA 2000 i różnią się tylko rodzajem złącza. Garmin używa złącza NMEA 2000 Micro w swoich urządzeniach, które jest kompatybilne ze złączem DeviceNet Micro.

Zdjęcie 2. Rysunek modelu termometru YDTC-13R

Urządzenie jest dostarczane z SeaTalk NG (YDTC-13R, patrz zdjęcie 2) i złączami Micro Male NMEA 2000 (YDTC-13N), co umożliwia podłączenie go do sieci różnych producentów bez żadnych adapterów. Model urządzenia pokazano na obudowie.

Brak wolnych złącz w autobusie? Żaden problem! Modele urządzeń z indeksem T na końcu ich nazw zawierają wbudowany terminator i są podłączone do sieci zamiast terminatora. Pozwala to na zerowe koszty połączenia Urządzenia z istniejącymi sieciami bez dostępnych złączy.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg